Režisér Jiří Vejdělek, Posledni aristokratka (Zdroj: Archiv filmu Posledni aristokratka )

Rozhodnuto! Jaký bude další film režiséra Vejdělka?

Téměř za rok vstoupí do kin chystaný celovečerní film Poslední aristokratka režiséra Jiřího Vejdělka vznikající na motivy knižních bestsellerů Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu, kterých se prodalo neskutečných 200 000 výtisků. Celovečerní komedie vypráví příběh rodiny potomka českého šlechtického rodu Franka Kostky, který se po boku své ženy Vivien a dcery Marie vrací z New Yorku do Čech převzít rodové sídlo zámek Kostka. Snímek uvede do kin 24. října 2019 distribuční společnost Falcon. 

„Po dlouhé době se v Česku objevil vtipný humoristický román. Jeho autor Evžen Boček do své Poslední aristokratky s nadsázkou a lehkostí otiskl své dlouholeté průvodcovské a kastelánské zkušenosti. Mně tím dal příležitost znovu se scenáristicky a režijně pustit do nejnáročnějšího královského filmového žánru - žánru komedie,“ říká režisér Jiří Vejdělek. Bočkův román Poslední aristokratka vydaný v roce 2012 získal vítězství v prvním ročníku Ceny Miloslava Švandrlíka pro nejlepší humoristický román. Čtvrté pokračování úspěšné knižní série Aristokratky vyšlo před několika dny v rámci Velkého knižního čtvrtku. 

Tvůrci do filmu z atraktivního zámeckého prostředí obsadili Hynka Čermáka, Tatianu Vilhelmovou, Martina Pechláta, Pavla Lišku nebo Tatianu Pauhofovou. V těchto dnech filmaři vybírají v rozsáhlém castingu představitelku dcery Franka Kostky. Její křestní jméno Marie je v rodě Kostků prokleté, protože žádná z jejích jmenovkyň se nedožila více než dvaceti let.

Natáčení bude probíhat v období ledna až března příštího roku na státním zámku Milotice, který byl i literárním předobrazem Kostky, a na několika dalších historických objektech v Čechách a na Moravě. Autorem románové předlohy je Evžen Boček, scénář napsal Jiří Vejdělek a Tereza Dusová, autorkou kostýmů je Katarína Hollá, architektem je Martin Kurel a za kamerou bude stát Vladimír Smutný. 

Producenty snímku Poslední aristokratka jsou Ondřej Zima a Silvie Michajlova ze společnosti Evolution Films, kteří se podíleli například na filmech Učitelka, Kobry a užovky nebo František je děvkař či na seriálech Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Trpaslík nebo připravované Zkáze Dejvického divadla. Koproducenty filmu jsou Česká televize (Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové) a slovenská společnost PubRes. Film vzniká s podporou Jihomoravského filmového nadačního fondu. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

29. 10. 2018 14:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.