Bratři Hrušínští uspořádali výstavu fotografií k nedožitým 95. narozeninám svého otce. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Rudolf Hrušínský v obrazech všedních i nevšedních: Nenechte si ujít unikátní výstavu

V Divadle na Jezerce byla otevřena výjimečná výstava připomínající nedožité 95. narozeniny herce Rudolfa Hrušínského (1920–1994). Přehlídka unikátních momentek z rodinného archivu, ale i jeho herecké práce bude ke zhlédnutí až do konce září příštího roku.

„Tuhle výstavu jsem měl už nějaký čas v hlavě, nebyl to okamžitý nápad. Chtěl jsem k otcovu nedožitému jubileu ukázat lidem, kteří ho měli rádi, kus z jeho života. Fotografií je opravdu hodně a veškerý materiál o mém otci je velice bohatý, takže to nebyl problém, ale radost. Udělali jsme výběr a použili více momentek, které ještě nikde a nikdy nebyly zveřejněny,“ řekl jeho syn a principál divadla Jan Hrušínský (60).

„Vzpomínám na tátu s láskou, mám v hlavě spíš takové útržky spojené z tisíců střípků. On byl velice zaneprázdněný, dělal patnáct šestnáct hodin denně, takže jsme ho vídali především brzo ráno, někdy zase až pozdě večer. Přesto to byl on, kdo nás i přes nedostatek volného času lehce, nenápadně a nenásilně nasměroval k herectví,“ dodal Jan Hrušínský, jehož doprovázela manželka Miluše Šplechtová (57) a bratr Rudolf Hrušínský mladší (69).

Vernisáž uvedl režisér Jiří Menzel (77), v jehož filmech Rudolf Hrušínský nejstarší často hrál: „Měl jsem tu radost a i velké štěstí, že jsem s ním mohl pracovat třeba na Postřižinách nebo Rozmarném létě. Byl to skutečný pan herec, člověk, který role neprožíval, ale který jimi žil. Dovedl být pokaždé opravdově jiný. Měl v sobě něco, co každého přitahovalo, něco, co přidával svým postavám a co bylo nenapodobitelné a neopakovatelné.“

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 10. 2015 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.