(Zdroj: Archiv Alexandrovci ) 21x FOTO

Ruský armádní soubor Alexandrovci zahájil ve Zlíně své evropské turné

 Ruský armádní soubor Alexandrovci zahájil ve Zlíně své evropské turné. Před vyprodaným stadionem Luďka Čajky se představil v plné formě a za svůj výkon sklidil standing ovation. Zlínský koncert tak odstartoval šňůru, která bude trvat v kuse 25 dní. V České republice navštíví celkem 10 měst. 

Alexandrovci se vrací na česká pódia po necelých 2 letech. Letošní turné je ale výjimečné. Po tragédii, která je postihla koncem loňského roku, ho nazvali „vzpomínkové“. Soubor uctil památku svých zesnulých kolegů a kamarádů formou památeční písně, během které se promítaly na velkoplošných obrazovkách portrétní fotografie každého člena, který v letadle zahynul. Diváci neskrývali svoje emoce a došlo i na slzy. Toto symbolické rozloučení se zemřelými se bude opakovat nejen na všech 14ti koncertech u nás. 

České publikum potěšila jejich verze legendárního hitu Karla Gotta Lady Karneval, který zazpívali s dokonalou češtinou, až si přítomní mysleli, že je v hale sám Mistr. Diváci se připojili a zpívali a tančili s nimi. 

Soubor na turné rozhodně nevyrazil „na lehko“. Obstarat více než sto členný ansámbl není nic jednoduchého. „Balíme si jen to nejdůležitější, bez čeho se v rámci služebních cest neobejdeme. Když máme chvíli volna, občas se podíváme za tamější kulturou a tak nesmíme zapomenout na kameru nebo telefon. Snímky z míst, které navštívíme, jsou nejradostnějším dárkem pro naše blízké.“ prozradil jeden z členů souboru a dodal, že každý umělec má s sebou jeden kufr s osobními věcmi a ostatní jsou už jen rekvizity, hudební nástroje, uniformy, taneční kostýmy a další. S hmotností kufrů musí šetřit a kalkulovat, zavazadla totiž váží přes 200 tun. 

Na všech 14ti koncertech doprovází jako speciální host kapela GIPSY4EVER. Tato zahraniční skupina přiletěla do Prahy z Francie. Živě zazpívali a zahráli světoznámé hity a svými španělskými tóny vpustili mezi diváky veselou a jiskrnou atmosféru. 

Ačkoliv je turné téměř vyprodané, stále zbývá posledních pár lístků, které je možné zakoupit přes e-shop nebo přímo na místě. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

17. 5. 2017 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.