(Zdroj: Archiv Alexandrovci) 21x FOTO

Ruský armádní soubor Alexandrovci zahájil ve Zlíně své evropské turné

 Ruský armádní soubor Alexandrovci zahájil ve Zlíně své evropské turné. Před vyprodaným stadionem Luďka Čajky se představil v plné formě a za svůj výkon sklidil standing ovation. Zlínský koncert tak odstartoval šňůru, která bude trvat v kuse 25 dní. V České republice navštíví celkem 10 měst. 

Alexandrovci se vrací na česká pódia po necelých 2 letech. Letošní turné je ale výjimečné. Po tragédii, která je postihla koncem loňského roku, ho nazvali „vzpomínkové“. Soubor uctil památku svých zesnulých kolegů a kamarádů formou památeční písně, během které se promítaly na velkoplošných obrazovkách portrétní fotografie každého člena, který v letadle zahynul. Diváci neskrývali svoje emoce a došlo i na slzy. Toto symbolické rozloučení se zemřelými se bude opakovat nejen na všech 14ti koncertech u nás. 

České publikum potěšila jejich verze legendárního hitu Karla Gotta Lady Karneval, který zazpívali s dokonalou češtinou, až si přítomní mysleli, že je v hale sám Mistr. Diváci se připojili a zpívali a tančili s nimi. 

Soubor na turné rozhodně nevyrazil „na lehko“. Obstarat více než sto členný ansámbl není nic jednoduchého. „Balíme si jen to nejdůležitější, bez čeho se v rámci služebních cest neobejdeme. Když máme chvíli volna, občas se podíváme za tamější kulturou a tak nesmíme zapomenout na kameru nebo telefon. Snímky z míst, které navštívíme, jsou nejradostnějším dárkem pro naše blízké.“ prozradil jeden z členů souboru a dodal, že každý umělec má s sebou jeden kufr s osobními věcmi a ostatní jsou už jen rekvizity, hudební nástroje, uniformy, taneční kostýmy a další. S hmotností kufrů musí šetřit a kalkulovat, zavazadla totiž váží přes 200 tun. 

Na všech 14ti koncertech doprovází jako speciální host kapela GIPSY4EVER. Tato zahraniční skupina přiletěla do Prahy z Francie. Živě zazpívali a zahráli světoznámé hity a svými španělskými tóny vpustili mezi diváky veselou a jiskrnou atmosféru. 

Ačkoliv je turné téměř vyprodané, stále zbývá posledních pár lístků, které je možné zakoupit přes e-shop nebo přímo na místě. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

17. 5. 2017 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín