Dan Bárta & Illustratosphere na koncertech představí průřez celou svou tvorbou. (Zdroj: danbarta.cz/Goran Tačevski )

S patnácti křížky vyráží Dan Bárta a kapela Illustratosphere na výroční turné

V roce 2000 vydal Dan Bárta (45) se skupinou Illustratosphere první desku. Z původně jednorázového projektu pak vznikla dnes už patnáct let trvající spolupráce předních českých muzikantů. Během této doby vydali další tři řadová alba a Dan Bárta se stal v hodnocení Akademie české populární hudby desetkrát zpěvákem roku. Hudební bilanci své dosavadní tvorby nyní nabídnou českému publiku na speciálním výročním turné První fiftýn.

„Když jsme před patnácti lety začínali, nepočítali jsme s tím, že bychom stáli na startu nějakého dlouhodobého projektu. Prostě jsme byli plní představ, které jsme museli dostat ze sebe ven a zahrát je. Když se k Filipovi Jelínkovi, Mirkovi Chyškovi a ke mně přidal se svým triem Robert Balzar, ukázalo se, že to půjde. A čas ukázal, že Illustratosphere je životaschopný organismus,“ říká Dan Bárta.

Za svůj debut získala kapela Illustratosphere v roce 2000 ocenění Deska roku. I po patnácti letech ale zůstává díky své originalitě a respektu k řemeslu ve středu tuzemské hudební scény a její poslední album Maratonika nedávno dosáhlo platinových prodejů.

Na čtrnácti českých koncertech, které navazují na úspěšné slovenské turné, tak Dan Bárta a Illustratosphere nabídnou výběr svých nejvýznamnějších skladeb ze všech čtyřech vydaných alb. Šnůru zahájí dnes (24. listopadu) v Berouně. Dále jsou na programu Rokycany, Strakonice, Štětí, Klatovy, Frýdek-Místek, Brno, Velký Týnec, Příbram, Praha, Žďár nad Sázavou, Chrudim, Kolín a Karlovy Vary.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 11. 2015 18:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.