Jan Saudek s manželkou Pavlou a dcerkou Josefínkou. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

S plozením dětí jsem už doopravdy skončil, tvrdí slavný fotograf Jan Saudek

Dnes slaví fotograf Jan Saudek významné jubileum, je mu osmdesát let. Žádný mejdan ovšem nechystá. Jak tvrdí, nemá plánované akce rád. Přesto se jedné zúčastnil, dorazil s manželkou a skoro čtyřměsíční dcerkou Josefínkou na křest DVD a Blu-ray s filmem Ireny Pavláskové Fotograf, který je inspirován jeho životními osudy.

„Byl jsem na premiéře a seděl na kraji, abych mohl zdrhnout, kdyby to byl průšvih. Ale nebyl, zůstal jsem až do konce, což u mě nebývá obvyklé, a ještě jsem po jeho skončení paní režisérce a možná i sám sobě s celým sálem zatleskal. Dobrá práce,“ nechal se slyšet Saudek.

Zakrojil i dva dorty, které k jubileu dostal. „Víte, osmdesátka je věkem, kdy život teprve začíná. Pravda, pro mne trošku krkolomněji, už si asi v budoucnu nebudu moci tolik zvát nájemné dívky a pít drahé likéry, protože jako oškubaný důchodce od jedné z bývalých partnerek mám hluboko do kapsy a vysoko do žlabu, ovšem jiných radovánek se nezříkám,“ svěřil se Jan, který neunikl ani dotazům, zda dcerka Josefínka je vážně jeho posledním potomkem.

„Manželka by určitě ještě další dítě chtěla, ale já jsem už opravdu s plozením skončil. Ne že bych to nezvládl, ale jednou jsem si už konečně musel říci dost. Českou normu jsem mnohonásobně překročil a do Guinnessovy knihy rekordů se přeci nepoženu,“ dodal Jan Saudek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 5. 2015 15:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.