Zpěvák Richard Tesařík slavil 70. narozeniny a YOYO band 40. (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

S Tesaříkem slavila sedmdesátiny vyprodaná Lucerna

K šedesátinám „dostal“ nahotinku posetou květy, kterou si vlastnoručně dotvořil podle svého vkusu, k pětašedesátinám absolvoval seskok padákem a k sedmdesátinám, které oficiálně připadly na 25. prosince, ale oslavil je dodatečně včera, si přál vyprodat Lucernu. A podařilo se. Richardu Tesaříkovi přišlo k jubileu pogratulovat kvanta přátel a příznivců.

„No, abych to uvedl na pravou míru. Chtěl jsem vyprodat Lucernu a dopadlo to, ne ovšem velký sál, ale Lucerna Music Bar. Byl jsem tu mezi svými, dostal množství dárků, hlavně tekutých, zahrál jsem si, zazpíval, bavil sebe, a jak bylo vidět i všechny, kdo dorazili. Prostě skvělé narozky,“ okomentoval mejdan Richard.

Kromě svých sedmdesátin se slavila i čtyřicetiletá éra YoYo Bandu a také dvacetiletá spolupráce zpěváka s Divadlem Kalich, kde vytvořil celou řadu rolí. Zahrál si a zazpívat třeba v muzikálech Tajemství, Krysař, Hamlet, Galileo a mnoha dalších.

„Je parádní zpěvák a skvělý parťák. Byl jsem rád, že vystupoval a samozřejmě stále vystupuje i v mých muzikálech. Roli slona Háthího v Mauglím jsem mu dokonce ušil na tělo. Jen málokdo by se s ní popasoval tak, jako on. Zvládl slona skvěle jako herec i zpěvák. Určitě pro něj napíšu další nějaký atraktivní kousek,“ s úsměvem prozradil skladatel Ondřej Soukup. A že Tesaříkův um dokáže rozdovádět nejednoho člověka, předvedla hned na místě Soukupova partnerka Lucia Šoralová, která se s chutí pustila při Tesaříkových písních do křepčení. Stranou nezůstal ani Tomáš Trapl s přítelkyní a za chvíli „baletil“ celý music bar.

Večer to byl parádní, oslavenci přišli zazpívat nebo jen potřást pravicí jeho kamarádi a kolegové, třeba Ondřej Hejma, Kamil Střihavka, Zdeněk Mahdal, Mojmír Maděrič, Jan Kříž, Filip Blažek, Marcela Březinová a další. 

„Sedmdesátka je za mnou, čtyřicet let YoYo Bandu také, takže další takovýhle mejdan, nebo vlastně ještě mohutnější, bude za deset let. To bude YoYo Bandu krásných padesát, a toho bych se rád zúčastnil. Stačí jen tu dekádu ve zdraví přežít,“ dodal Richard Tesařík, zapálil si doutník a dal si v nabitém oslavovacím programu malou pauzičku.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

28. 12. 2015 09:45 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.