(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO

Sagvan Tofi – muž 5 v 1 aneb brouk Pytlík práce všeho druhu

Muzikál Sagvana Tofiho, Michala Davida a Františka Janečka Děti ráje míří z holešovické Goja Music Hall do brněnského Boby centra, kde si odbude v září obnovenou premiéru. A všichni, kdo na něm v současné době „makají“ věří, že bude stejně úspěšný, jako před pěti lety, kdy ho shlédlo na 400 000 diváků.

Oproti pražskému představení, bude mít to moravské jiného režiséra, Petra Novotného nahradil Radek Balaš, drobných úprav se dočkají písničky, scéna a autor libreta Sagvan Tofi lehce zasáhl i do textu. A jak jinak, na scéně se objeví i řada nových tváří, které doplní zkušené harcovníky.

„Máme za sebou poslední, třetí kolo konkurzů a spějeme ke konečnému výběru adeptů. Zájem si zahrát v Dětech ráje byl mimořádný. Hodně mě překvapili mlaďoši, mezi nimiž je řada velice šikovných a schopných herců a zpěváků, takže nebude lehké vybrat ty nej, nej,“ nechal se slyšet Sagvan Tofi, který je snad s celé party točící se kolem Dětí ráje tím nejuštvanějším.

„Je to honička, ale nestěžuju si, naopak. Jsem takový člověk pět v jednom, tedy producent, herec, trošku zpěvák a tanečník, organizátor a nevím, co ještě. Prostě brouk Pytlík, práce všeho druhu,“ se smíchem uvedl Sagvan.

Do Divadla Broadway, kde probíhalo zmíněné finální kolo konkurzů se kromě nových tváří dostavili mj.  Lukáš Vaculík či Bořek Slezáček, ovšem jen na „kukačku“, protože ti už mají role tutové.

Konečné slovo ve výběru dalších protagonistů bude mít, jak jinak, režisér a samozřejmě poradní hlas i Sagvan Tofi. „Chtěli bychom to zvládnout co nejdříve, maximálně do týdne a někdy v květnu už začít zkoušet ,“ informoval Radek Balaš.

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin 

8. 4. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.