(Zdroj: Archiv x-bionic sphere ) 4x FOTO

Šamorín bude hostit mistrovství světa ve středním triatlonu

Triatlonová série Challenge Family pokračuje na Slovensku! Už potřetí se ve dnech 1. – 2. června 2019 představí světová triatlonová elita na půdě sportovního areálu x-bionic® sphere v Šamoríne. Atleti budou soutěžit i o prémii ve výši 150 tisíc eur.  

Triatlonový šampionát The Championship 2019, organizovaný Challenge Family a sportovním areálem x-bionic® sphere, patří mezi neprestižnější triatlonové závody na světe a svojí náročností je výzvou i pro ty největší profesionály. „Jsem velmi vděčný, že organizátoři přinesou i tento rok na Slovenskou jedno z největších triatlonových akcí. O to víc mi je líto, že na závody, které patří mezi moje nejoblíbenější, nenastoupím. Prostředí unikátního sportovního komplexu je pro triatlon ideální. Plavání v Dunaji, jízda na rychlých cestách a běh po areálu x-bionic® sphere je lákadlo pro každého atleta. Specifikem akce je právě Dunaj, na kterém mohou být vlny. To bude záležet hlavně na větru, který bude hrát velkou úlohu i na cyklistické trati. Změnou bude i běh po různých terénech. Mě změna terénů vyhovuje, jelikož nohy nejsou po závodech zničené,“ popisuje trať úspěšný slovenský triatlonista Richard Varga, který se prestižního šampionátu v Šamoríně zúčastnil již dvakrát. 

„Šamorín je malé město na řece Dunaj s 800 roční historií a bohatou tradicí sportu. Má jedinečnou pozici pro obdivování krás západního Slovenska, Rakouska či Maďarska,“ vysvětluje Patrik Danek, člen představenstva X-BIONIC® SPHERE, a.s. „Unikátní, víceúčelový komplex, s rozlohou větší než 100 hektarů, nabízí vynikající podmínky pro profesionální i amatérské sporty, relax i zábavu, čímž se řadí mezi nejpozoruhodnější zařízení svého druhu nejen v Evropě, ale i na celém světě,“ dodává Patrik Danek. 

„Komplex x-bionic® sphere nabízí dokonalé zázemí pro velké, divácky atraktivní sportovní akce, jakým je právě The Championship 2019. Jsme rádi, že se závody už potřetí uskuteční právě v Šamoríně a věříme, že svojí atraktivitou přitáhnou široké spektrum diváků ze Slovenska i okolních krajin.“ Vysvětluje Tomáš Vrzák z Challenge Family, která šampionát spoluorganizuje.

Šampionátu se mohou zúčastnit jen sportovci, kteří se kvalifikovali na základě výkonů z lokálních soutěží, které probíhali po celém světe. Mezi největší hvězdy budou patřit Lucy Charles, Anne Haug, Sebastian Kienle, Ben Kanute, Florian Angert, David McNamee, či Češka Radka Kahlefeldt. Šampionátu se zúčastní sportovci z celého světa a Slováci tak budou moci na vlastní oči vidět závodit ty nejlepší triatlonisty. Silnou motivací podat co nejlepší triatlonový výkon, bude také zajímavá prémie ve výši 150 tisíc eur.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

 

 

13. 5. 2019 16:30 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.