Jan Kříž, Luther Raphael Simon, Peter Pecha (Zdroj: Archiv Rocky ) 14x FOTO

Šampióna Apolla v muzikálu Rocky česky zazpívá herec ze Lvího krále

Roli boxerského šampióna Apolla Creeda v muzikálu ROCKY vytvoří Američan . Zkušený herec, který účinkoval ve světových hitech jako Lví král, Bídníci, Rent nebo Hairspray!, se kvůli angažmá naučí zpívat česky.

„Mám soukromou učitelku a piluju češtinu každý den,“ uvedl Simon, který se na jevišti Kongresového centra Praha utká s dvojnásobným držitelem Ceny Thálie Janem Křížem, představitelem Rockyho.
 
Luther Raphael Simon pochází z Miami a postavu Apolla vytvořil už v německé verzi muzikálu Rocky. Pro Stuttgart se naučil německy a teď kvůli roli studuje češtinu. „Znám charakter postavy, vím, co říká a je pro mě výzva se slova naučit v několika jazycích. „Beru lekce přes skype, učitelka mě učí česky, já ji zase anglicky,“ směje se absolvent muzikálového herectví kalifornské university.

Najal si kvůli pražskému angažmá kouče fonetiky a věří, že nejvíc správného akcentu pochytá na každodenních zkouškách muzikálu Rocky. Za nejtěžší moment představení přitom nepovažuje zpěv nebo herectví v jakémkoli jazyce, ale box. 

„Apollo je světový šampión a diváci musí věřit, že v ringu stojí opravdový mistr. Musíte mít energii, sílu a přesvědčivost vítěze. Zároveň jde o divadlo, takže prostředky, kterými bojujete, jsou v náznaku, ale musí vypadat jako skutečný souboj,“ uzavřel Luther.
 
Oscarový příběh outsidera na motivy filmu se Sylvesterem Stallonem vstoupí na scénu Kongresového centra Praha 3. března 2017. Legendární příběh o životní šanci a osudové lásce produkuje tým úspěšné české verze Mamma Mia! ve spolupráci se Stage Entertainment.

V hlavní roli se alternují Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter O. Pecha. V dalších úlohách hrají Hana Holišová, Milan Šteindler, Vojtěch Bernatský, Robert Záruba, Markéta Procházková, Roman Vojtek, Petra Vraspírová, Petr Svěcený nebo Michaela Nosková.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

26. 1. 2017 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.