(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Saudek poprvé ukázal sedmitýdenní dceru Josefínku: Třináctý potomek se prý do dvou let dočká sourozence!

Fotograf Jan Saudek se stal před sedmi týdny po třinácté otcem dcery Josefínky. A její maminka Pavla Hodková by do dvou let ráda pořídila Josefínce dalšího sourozence. Bude s tím brzy osmdesátiletý Saudek, který přiznává, že je bez koruny, souhlasit?

„Jan pravděpodobně řekne, že už nechce. Andule je šest a Matějovi osm, ten rozdíl šest let mezi dětmi je znát. Ale oni Josefínku milujou a vzali ji jako parťáka mezi sebe. Myslím, že to tak bude pokračovat a dokážou se později o sebe postarat navzájem. Takže za nějaké dva roky bych chtěla Jana ještě umluvit,“ usmívala se Hodková. Přišla s dcerkou manžela podpořit na autogramiádu jeho nové monografie do Luxoru. Saudkovi bude v květnu osmdesát.

„On přiznává, že už mu ubývají síly a že to na hrazdě není takové, jako před čtyřiceti lety. Ale to je přece normální. Jinak má pořád úžasnou energii a je vitální, klidně bych ho srovnávala s padesátníkem,“ míní Hodková. O Josefínku se prý vzorně stará.„Jan se k tomu staví velmi odvážně. Je ale vidět, že se ještě trochu bojí s malou jakkoli nakládat. Ona ještě nedrží hlavičku a není to ještě ten parťák. Ale snaží se, už ji vyndává z autosedačky nebo ji svléká. Jenom nepřebaluje, to on nikdy nedělal. A já bych možná ani nechtěla,“ smála se Saudkova žena.„Máme se opravdu skvěle, možná i líp než před porodem. Poslední měsíc už jsem totiž byla nepohyblivá a bez nálady. U toho třetího dítěte si paradoxně dost uvědomuju, co to vlastně je mít dítě. Ty první dvě jsem brala jako samozřejmost, tohle považuju skutečně za zázrak,“ říká Hodková. Saudek si zřejmě tíhu všech tří potomků velmi dobře uvědomuje. Během představení nové monografie totiž mluvil hlavně o tom, jak těžké je všechny krky uživit. Focení navíc pověsil na hřebík a živí ho výhradně malování.  

,,Maluju pořád, platím vysoký alimenty, tak musím něco dělat. Mám těch dětí třináct a žádné z nich mě neživí,“ nechal se Saudek slyšet. „Stala se mi taková věc. To si tak sedím za stolem a sepisuju knihu, která vyjde prvního dubna, a přiběhnou tři pětileté děti. Najednou si uvědomím, že je to můj pravnuk, vnuk a moje dcera. Všecky se rvaly mezi sebou a ječely. To je asi ta věc, která mě trošičku odlišuje od většiny populace,“ míní. „Mám štěstí, že jsem začal pozdě, ne v devatenácti. To už by potom některým mohlo být k šedesáti a začaly by umírat.“ Fotograf ale říká, že on sám tady plánuje ještě nějaký čas pobýt. „Chtěl bych tady být ještě tak dlouho, abych viděl první kroky svého posledního dítěte,“ uzavírá Saudek.

19. 3. 2015 11:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.