Johana Saudková, vdova po zesnulém Kájovi Saudkovi. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Sbohem pro krále českého komiksu: Lidé se loučili s Kájou Saudkem

V pražském Tančícím domě se včera desítky lidí rozloučily s králem českého komiksu Kájou Saudkem (†80). Pieta se uskutečnila v Galerii Art Salon S, kde v současnosti probíhá výstava Saudkových erotických kreseb s názvem 18+, která bude přístupná do 17. září.

Na rozloučení dorazili členové rodiny, přátelé a kolegové. Byla mezi nimi například manželka kreslíře Johana (67) nebo dcera Berenika (31). „Jednou to bylo nahoře, jednou dole, ale život s Kájou byl vždycky fajn," uvedla v proslovu Saudkova manželka.

Jedním z hostů byla Sára Saudková s partnerem Samuelem Saudkem. Bratr Jan Saudek, dvojče zesnulého kreslíře, však na pietním setkání chyběl, možná se zúčastní až pohřbu. Z kolegů přišel Saudkův kamarád karikaturista Štěpán Mareš.

Pohřeb zemřelého, jen v nejužším kruhu rodiny a přátel, se má konat dnes na Olšanských hřbitovech v nové obřadní síni.

Legendární kreslíř a ilustrátor zemřel 25. června 2015 na selhání srdce v motolské nemocnici. Devět let byl v kómatu poté, co mu zaskočilo sousto, a dusil se.

Kája Saudek se narodil 13. května 1935 v Praze v rodině bankovního úředníka spolu se svým dvojčetem, nyní slavným fotografem Janem Saudkem. Kreslil už od dětství, svým nezaměnitelným stylem vytvářel především komiksy. Jeho kniha Muriel a andělé byla vyhlášena nejlepším tuzemským komiksem všech dob.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

3. 7. 2015 09:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.