Herečka Jitka Schneiderová má dobrý vkus. I na knihy! (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Schneiderová horkem zešílela: Na filmovém festivalu musela nutně do knihovny!

Herečka Jitka Schneiderová (42) byla ozdobou úvodního ceremoniálu karlovarského filmového festivalu, na červeném koberci jí to neuvěřitelně slušelo, jak jste mohli vidět ve fotogalerii zde.

„Zahájení festivalu jsem si náramně užila. Marek Eben to vystřihl opět s noblesou a poklona Richarda Gera mluvila za všechno. Žádný divoký mejdan nebyl. Povídala jsem si s kamarádkami a bylo to decentní,“ uvedla půvabná herečka, když jsme ji druhý den potkali. A že pospíchá. Prý do knihovny! To jsme nevěřili vlastním uším, následně se ale všechno vysvětlilo.

Pochopitelně že nešlo o klasickou knihovnu, ale speciální. Festivalová knihovna, čítající přes 200 titulů, mapuje takřka všechno, co kdy bylo v Česku okolo filmu vydáno. A stále se rozšiřuje, celebrity v ní totiž během filmového svátku nechávají své oblíbené čtivo. Ukáže nám Jitka, co přinesla? Hm. Dobrý vkus. Francouzský bestseller "S elegancí ježka" od autorky Muriel Barbery.

„K téhle knížce se pořád vracím a můžu ji otevřít na jakékoli stránce. Je o hlubokém prožívání zdánlivě nezajímavé domovnice, co ji obecné společenské vědomí zařadilo na nepodstatný, nezajímavý okraj společnosti. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že je sečtělejší a vzdělanější než všichni bohatí obyvatelé domu, o který se stará. Knížka je psaná ironickým jazykem. Vypráví o setkávání a míjení, o slepotě a vidění, o pomíjivosti a věčnosti,“ prozradila Schneiderová a už utíkala zase jinam.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 7. 2015 13:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.