(Zdroj: By: mrs.blackbeauty ) 18x FOTO

Sedí vám třicítka za krkem? Nevíte si s tím rady a tápete? Běžte na hru Eigengrau!

Již tuto neděli se v Divadle Kolowrat od 20 hodin uskuteční česká premiéra hry Eigengrau od britské autorky Penelope Skinner. Světové premiéry se tato hra dočkala již v roce 2010 v londýnském Bush Theatre v režii Polly Findlay a setkala se s velmi pozitivním ohlasem. Na česká prkna ji přináší produkce In Spin, z.s. Režie se ujal Alexandr Minajev, který do hlavních rolí obsadil mladé a nadějné herce Šárku Vaculíkovou, Michala Kerna, Valérii Vasiľovou a Aleše Bílíka. 

„Eigengrau je pro mě především hra o míjení se, ale také hledání lásky mezi lidmi“ popisuje Aleš, kterého filmoví diváci můžou znát z pohádky Řachanda nebo seriálu Všechny moje lásky a jeho kolegyně Valérie Vasiĺová ho doplňuje: ,,Je to hra o tápání, konfliktu mezi hlavou a srdcem, ideály a realitou, kterou autorka podavá s humorem. Pilířem inscenace je pokus čtyř mladých lidí najít svou identitu a lásku v podmínkách každodenního  přežití ve velkoměstě”. 

A co že vlastně název Eigengrau znamená? Je to označení barvy, kterou vidíme v absolutní tmě. Světlo uvnitř toho, co se nám jeví jako temnota. Jak vyřeší klíčové otázky ,,osamocení” a ,,hledání se” generace mladých lidí kolem třicítky ve složení esoteričky, tlusťocha, mača, co dělá do marketingu a feministické aktivistky? 

„Nevnímám onen “přelomový věk” třicítky jako něco zásadního. Většinou lidé začínají poprvé bilancovat své dosavadní životy a s tím může přicházet jakési vystřízlivění, uvědomnění si sama sebe a s tím je spojená zodpovědnost,  dochází tedy k dovršení dospělosti. Ale to je samozřejmě velmi individuální“ říká Michal Kern, který ztvárňuje komickou postavu obtloustlého Tima.

A Šárka Vaculíková, jenž si získala srdce televizních diváků svým působením v seriálu Ulice, dodává: “Nevím, zda se to dá globalizovat, ale je fakt, že třicítka je takové první číslo, kdy si člověk říká, že ten čas letí, teď už jsem asi opravdu dospělej. Začneme na sebe mít větší nároky, kde by už měl být, že je na čase pořídit si dítě, také vize svatby… a ono třeba ani jedno z toho není a potom nastupuje nejistota a úzkosti s tím spjaté.”  

Inscenace vznikla za laskavé podpory Státního fondu kultury, Nadace Život Umělce, Prague Shakespeare Company, rodiny Kolowrat-Krakovských a Boba Boudreaux. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 11. 2016 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.