Jiří Suchý a Jiří Šlitr v roce 1962 (Zdroj: Ivan Englich ) 1x FOTO

Semaforský Jonáš se vrací na vinylu, CD i jako digitální download!

K 55. výročí premiéry legendárního představení Jonáš a tingl tangl vychází na vinylu, CD i digitálně mimořádná jubilejní edice původních nahrávek divadla Semafor. Remasterované vydání spojuje dvě EP desky písniček Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z představení Jonáš a tingl tangl (1962) a Jonáš a dr. Matrace (1969).

„Vyvěste fangle na tingl tangle / Protože Jonáš, Jonáš už je tu…“ rozeznělo se z prken divadla Semafor v roce 1962. Divadla, které tehdy bez stálé scény kočovalo takřka stejně jako o století dříve jeho šantánoví předchůdci. A sláva zašlých scén se znovu rozzářila. Zrodila se nejslavnější divadelní postava Jiřího Suchého, jejímž prostřednictvím složil poctu všem zapomenutým zpěváčkům vaudevillových divadel a kabaretů.

Jonáš a tingl tangl divadlu Semafor přinesl nadšené kritiky, beznadějně vyprodaná představení a především naprosto zásadní moment – z dosavadního dvorního skladatele Semaforu Jiřího Šlitra se poprvé stal herec. Iniciály S+Š se tak postavily vedle zavedené značky V+W.

„Nikdy jsme nevyhlašovali žádné programy. Chtěli jsme jen být přirození a vyslovovat, co jsme cítili,“ vysvětluje Jiří Suchý, zatímco na pultech knihkupectví se prodává libreto Jonáše spolu s dalšími semaforskými hrami v nákladu téměř třiceti tisíc výtisků. Singly s písničkami mizejí z obchodů rovněž po tisících, hudební leitmotiv hry, píseň Vyvěste fangle, zní denně z rozhlasu jako znělka pořadu Gramotingltangl. Citace z Jonáše lidovějí a melodie žijí natolik svým životem, že veřejností probíhá emotivní debata, zda Klementajn vyzní lépe v doprovodu orchestru Ferdinanda Havlíka nebo Karla Vlacha. 

Jubilejní album JONÁŠ A… vychází na LP desce, CD a dostupné je také digitálně skrz iTunes, Google Play, Spotify, Deezer či domácí Supraphonline. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

 

 

28. 4. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.