(Zdroj: Herminapress.cz ) 30x FOTO VIDEO

Shakespeare v Divadle Bez zábradlí neztrácí na atraktivnosti. Podívejte se, jak se herci vyřádili při premiéře před dvěma roky

Divadlo Bez zábradlí zve diváky na listopadové a prosincové reprízy originálního nastudování Shakespearovy komedie o lásce a milostných útrapách, které se odehrává v Anglii během druhé světové války. Premiéra komedie Mnoho povyku pro nic proběhla 25. května 2016. Zpětně se podívejte, jaké bylo tenkrát premiérové uvedení.

 25. května 2016:

„Já jsem na roli Beatrice nekývla hned. Zvažovala jsem svoje závazky, protože divadlo je velmi náročná věc. Přiznávám ale, že mne oslnil big Karel, neboli velký Karel Heřmánek, jak říkáme principálovi divadla. Po domluvě s ním jsem si všechno srovnala v hlavě a řekla si, že bych byla hloupá, kdybych to nevzala. A teď jsem ráda. My si všichni to představení užíváme a konkrétně mě hodně baví a docela se na jevišti vydovádím,“ svěřila se Lucie Benešová.

Jak uvedla na jevišti si skutečně všichni protagonisté netradičně pojaté komedie Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic, užívají. Baví sebe a zapojují do hry i diváky. A v čem je „letitá“ komedie netradiční?

„Je pojatá jako živé rozhlasové vysílání z londýnského bunkru v roce 1942, kde se sejdou piloti a ženy Spojenecké armády, aby společně připravili a odvysílali rozhlasovou verzi zmíněné komedie a podpořili tak morálku vojáků na frontě,“ vysvětlila ředitelka Divadla Bez zábradlí Hana Heřmánková.

Nazkoušením hry Mnoho povyku pro nic se divadlo připojilo ke stovkám dalších scén po celém světě, které vzdávají hold Williamu Shakespearovi, neboť tento rok uběhlo již 400 let od jeho smrti. Kromě Lucie Benešové se na jevišti představí i Roman Zach, Karel Heřmánek junior, Veronika Žilková, Martin Zbrožek, Dana Morávková, Nikol Kouklová, Veronika Freimanová a další.

Režisérem je Američan žijící v Praze Roberts z Prague Shakespeare Company. Jako speciální bonus jsou všechna představení vysílána živě přes internet, stejně jako kdysi bývaly vysílány rozhlasové hry.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

 

 

29. 10. 2018 13:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.