You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na trailer k filmu Macbeth. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Shakespearovské drama Macbeth, s favoritem na Oscara Michaelem Fassbenderem, jde do kin!

Klasické Shakespearovo drama se vrací na plátna v nové verzi, která navazuje na vlnu britských adaptací děl génia alžbětinského divadla, v nichž září současná herecká elita.

Hlavních rolí v historickém filmu Macbeth, který vznikl v režii Australana Justina Kurzela (41), se ujali irský herec původem z Německa Michael Fassbender (38), jenž je jedním z favoritů na Oscara za ztvárnění Steva Jobse ve stejnojmenném snímku, a francouzská herečka Marion Cotillard (40).

Macbeth (Michael Fassbender) je obávaný skotský válečník, který se neleká zuřivých bitev. Když na vřesovišti vyslechne věštbu, že bude příštím králem, uvěří. Netuší, jak velkou cenu bude muset zaplatit. Cestu ke koruně dláždí smrt a úklady, které nakonec pohltí Macbetha i jeho ctižádostivou ženu (Marion Cotillard).

Ve filmu, jenž byl letos nominován na Zlatou palmu v Cannes, dále hrají David Thewlis, Elizabeth Debicki, Jack Reynor, Sean Harris a další.

Příběh neohroženého válečníka, kterého na kolena srazí ambice a touha po moci, dneska vstupuje do našich kin. Trailer s českými titulky najdete zde.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 11. 2015 15:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.