Petr Kroutil ohromil návštěvníky nejen brilantní hrou na saxofon. (Zdroj: Archiv Original Vintage Orchestra ) 6x FOTO

Show ve stylu Velkého Gatsbyho, tentokrát podle scénáře režiséra Jiřího Vejdělka

Skupina umělců Original Vintage Orchestra se hned po říjnové premiéře dočkala vlastní scény, a že se nejedná o žádné troškaře, dokazuje i fakt, že jejich pravidelná vystoupení budeme moci vídat v legendárním klubu Lávka. Od ledna se tento klub na jeden večer v měsíci promění v jedinečný kabaret, který v České republice nemá obdoby. Sedmnáctičlenný sbor dokáže oslovit obecenstvo napříč generacemi. Úžasnou atmosféru, noblesní swingovou show, neutuchající nadšení a nekončící smysl pro humor hlavních protagonistů si můžete zpestřit sklenkou výborného šampaňského či lahodné whisky už 6. ledna.

Nahlédněte do doby, kdy jazz byl ještě v plenkách, nechte se unášet rytmem swingu a okouzlit neodolatelnými dámami a charismatickými gentlemany. Ozdobou sedmnáctičlenného bandu je dokonalé vokální trio HOT SISTERS, které je živým důkazem toho, že swing stále žije. Sestry se navíc nebojí zakomponovat do své hudby moderní prvky jako např. beatbox nebo udělat vtipný, do swingu laděný cover světových hitů. Pastvou pro oči je neodolatelná a nezkrotná dcera Ondřeje Havelky, Rosie Havelková, jež v orchestru zpívá swingová sóla, která jí přímo na tělo upravil kapelník Petr Kroutil. Chybět nebude ani losangeleská hvězda Chuck Wansley. Scénář celé show má pod palcem režisér, scénárista a producent Jiří Vejdělek. Ten ve své filmové tvorbě dokáže mimořádně skloubit kvalitu i diváckou přitažlivost. Je podepsán pod snímky jako jsou Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Václav, Muži v naději, Něžné Vlny, Roming, nebo nyní nově Bezva ženská na krku.  

První část představení se nese v duchu dobové tvorby, ve druhé části se diváci mohou těšit na i na nové big bandové úpravy slavných moderních písní, za zmínku stojí například Maroon 5, Michael Jackson, William Pharell a další. Tento koncept je ve střední Evropě zcela unikátní.

„V Čechách je neuvěřitelně kvalitní a široká základna hráčů, ale také mnoho vzdělaných fanoušků této hudby. Myslím, že to ve světě nemá obdoby. Podařilo se mi vytvořit sedmnáctičlenný orchestr talentovaných nadšenců. Hrajeme na dobové nástroje ve stylu jako se hrálo před devadesáti lety. Šťastně jsem se tedy vrátil ke kořenům jazzu, pohodové a kvalitní zábavě. Přesně tedy k bodu, kde jsem kdysi jako šestnáctiletý nezkušený mladík začal,“ dodává s úsměvem zakladatel Original Vintage Orchestra a kapelník Petr Kroutil. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

29. 12. 2016 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.