(Zdroj: Herminapress.cz ) 33x FOTO

Šíleně smutná princezna Helena Vondráčková se vrátila do roku 1968. Připomněla si svůj slavný film

Herečka Ivana Chýlková se synem Jáchymem a zpěvačka Helena Vondráčková nemohly chybět na premiéře divadelní adaptace legendárního hudebního filmu Šíleně smutná princezna v divadle Studio DVA. 

Helena Vondráčková se přišla podívat na pohádku, ve které skoro před 50 lety začínala s filmováním a Ivana Chýlková zase přišla podpořit svého manželka Jana Krause, který se na divadelních prknech, s výjimkou účinkování ve své autorské hře, objevil po mnoha letech. 

Filmovou princeznu Helenu Vondráčkovou a prince Václava Neckáře tady ztvárnili herci Berenika Kohoutová a Jan Cina. Další role hraje například Bob Klepl, Oldřich Navrátil, Daniela Kolářová, Anna Šišková, Roman Štabrňák, Jiří Ployhar, Ladislav Frej a další.

Ve studiu DVA využili též původní hudbu, kterou složil tehdy teprve sedmnáctiletý Jan Hammer, jeden ze světově nejproslulejších českých hudebníků současnosti a v divadle se o hudební nastudování postaral skladatel, aranžér a dirigent Kryštof Marek. 

Šíleně smutná princezna (1968) režiséra Bořivoje Zemana patří do zlatého fondu českých filmových pohádek. V kinech dokázala pokořit dokonce i neméně slavnou pohádku Tři oříšky pro Popelku. Pohádky Šíleně smutná princezna v divadle uvede Studio DVA v pouhých osmnácti reprízách. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

28. 11. 2016 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.