Petra Nesvačilová, Petr Kostka, Simona Stašová, Regina Rázlová, Milan Hein, Marta Kubišová, Jitka Čvančarová (Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Simona Stašová umí říci ne! Divadlo Ungelt si ale užívá s chutí a naplno

Nabídek na účinkování v nejrůznějších divadelních hrách nebo filmech má docela dost. Jak ale tvrdí, ve svých jedenašedesáti letech nekývne rozhodně na každou a nedělá jí problém říci ne. Kladná odpověď na účinkování je proto pro Simonu Stašovou prý sporadičtější, ale roli, do které jde si užívá s chutí a naplno. A tu optimističtější variantu zvolila i v případě hraní na Letní scéně Divadla Ungelt, která otevře své brány 4. července.

„Mě divadelní prázdniny nechávají v klidu. Mám to vyřešeno jinak, než většina lidí. Před několika lety jsem se rozhodla, že já budu odpočívat, zatímco ostatní pracují. Udělám si volno týden v září, týden v listopadu, dalších sedm dní v prosinci, pak v březnu a květnu. Dovolenou si tedy vyberu po těch týdnech. Pauzu si prostě udělám, kdy ji potřebuji. V létě zase, kdy se jiní rekreují, já hraji. Je to pro mě o to lepší, že přes den si odpočívám, večer si jdu zahrát pod širák, do letního divadla, kde je úplně jiná atmosféra, než v kamenném kulturním stánku, a jsem naprosto spokojená. A když mi přijede rodina tak ještě stihnu udělat na jevišti radost sobě, divákům a pak se vrátím domů a třeba do dvou se zúčastním grilovačky. Paráda, tenhle rozvrh mi dokonale vyhovuje,“ řekla Simona.

V letní sezóně bude oblíbená herečka vystupovat ve dvaceti představeních.

„Bude to ovšem Stašová pokaždé jinak. Hraji ve čtyřech inscenacích, které jsou žánrově naprosto odlišné. Jeden titul by mě určitě nebavil, proto se tu představím ve hrách Drobečky z perníku, Filumena Marturano, Poslední ze žhavých milenců a Římské noci,“ doplnila Simona Stašová.

Nebude ovšem jedinou hvězdou Letní scény Divadla Ungelt. Ve více než padesátce prázdninových „kousků“ se na scéně objeví mj. i Petr Kostka, Jitka Čvančarová, Marta Kubišová, Petra Nesvačilová, Regina Rázlová a řada dalších.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 6. 2016 15:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.