Karel Gott předal na charitativním odpoledni asistenční psy novým páníčkům. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Školní rok sotva začal a Karel Gott už rozdával vysvědčení. Budete zírat komu!

Už po čtvrté se zpěvák Karel Gott (76) zúčastnil slavnostní promoce nových psích absolventů Helppsí akademie ve výcvikovém centru v pražském Motole, které vychovává asistenční, signální a vodicí psy pro lidi s postižením. A jak po svém pěveckém vystoupení slíbil, přijde opět i příští rok.

„Velice obdivuji lidi, kteří tyhle nejvěrnější přátele člověka cvičí, stejně jako jejich čtyřnohé svěřence. Výchova těchhle psů je velice záslužná činnost a moc jí fandím. Je to pomoc potřebným, a proto jsem neváhal ani vteřinu, když mě organizátoři požádali, abych se stal čestným členem organizace Helppes a okamžitě kývl,“ nechal se slyšet Karel, který je také chovatelem psa a jako milovník zvěře má doma i rybičky, želvu a kočku.

Na charitativním odpoledni předal Mistr mladému muži na vozíčku retrívra Charlieho a škola skončila také fence Neli, kterou od Karla Gotta převzala třináctiletá Eliška. 

„Neli byla vycvičena pro Elišku z Prahy, která trpí cukrovkou. Tenhle pejsek rozezná, kdy je ohroženo zdraví jeho majitelky a okamžitě přijde na pomoc. Klobouk před ním dolů, vlastně před všemi psy, kteří byli vycvičeni a dnes promovali, aby se stali asistenty lidí se zdravotním postižením,“ dodal Karel Gott.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 9. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.