(Zdroj: Archiv Umberto Tozzi ) 4x FOTO

Slavné Ti Amo zazní i v Čechách! Umberto Tozzi vystoupí v Kongresáku

Ti Amo, Claridad, Tu nebo Gloria. Kdo by neznal tyto legendární hity, které bořily hitparády téměř po celém světě a byly přezpívány do mnoha světových jazyků. Teď poprvé zazní v České republice v originále, v podání jejich autora Umberta Tozziho!  

Tozziho jediný koncert u nás se uskuteční 20. února v Kongresovém centru Praha v rámci turné, kterým zpěvák oslaví 40 let od vzniku výše zmíněné písně Ti Amo. Ta se u stejné příležitosti dočkala i nové, italsko-anglické, verze, kterou s Tozzim natočila americká zpěvačka Anastacia.

Umberto Tozzi se narodil v italském Turínu v roce 1952. Do dnešního dne vydal devatenáct studiových desek a pět kompilací, od kterých se souhrnně prodalo přes 70 milionů kopií, což z Tozziho učinilo jednoho z nejúspěšnějších italských zpěváků všech dob. O jeho největší popularitu se zasloužily skladby Ti amo (1977), Tu (1978), Gloria (1979) a Claridad (1980), které bodovaly nejen v evropských ale také v australských a amerických hitparádách. Filmoví fanoušci mohli nahrávku Gloria zaznamenat zatím naposledy v kasovním trháku Martina  Scorseseho "Vlk z Wall Street".

Čeští posluchači mohou Tozziho písně znát i z repertoáru tuzemských umělců - skladbu Tu pod názvem "Jsi" přezpíval Petr Rezek, Stelu Stai si pro vznik "Třetí Galaxie" vypůjčil Michal David a skladbu Gloria Vítězslav Vávra.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 2. 2018 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.