Olga Menzelová udělala nákup pro Národní potravinovou sbírku. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Slavného režiséra do nákupů nenutí: Olga Menzelová koupila jídlo potřebným sama

Olga Menzelová (37) se letos poprvé zapojila do Národní potravinové sbírky a do hypermarketu vyrazila i s mladší dcerou Evičkou.

„Myslím si, že je téměř povinnost pomáhat těm, kteří se třeba nemají tak dobře jako já. Už rodiče mě vedli k solidaritě a empatii a mě těší, že jsem dnes mohla pomoci těm, kteří to potřebují. A v této souvislosti ráda vzpomínám na sira Nicholase Wintona, který říkal, že nic není nemožné a i jedinec zmůže mnoho. Myslím si totéž,“ říká Olga.

S jídlem se u Menzelů doma zachází hospodárně. „Jídlo nevyhazuji. Tvrdé pečivo putuje k nám domů do Písku ke slepičkám, a když zbyde něco, co nechceme nebo toho je nadbytek, tak to s Aničkou odkládáme na parapet před dům, vždycky se najde někdo, kdo si to rád vezme. A když se vracíme domů, tak Anička vždy s napětím sleduje, jestli je parapet prázdný, a pak hlásí, že si jídlo vzal asi asi někdo, kdo ho potřeboval, a má z toho radost,“ prozradila Menzelová.

A jak řeší manželka a máma od dvou dětí nákupy? „Jirka by s námi na nákupech přišel o nervy, takže se toho dobrovolně vzdává, a já tomu celkem rozumím. A já v kamenných obchodech nakupuji výjimečně. Z důvodu úspory času využívám internet, a to jak na jídlo, tak na oblečení,“ uzavírá Olga. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 11. 2015 12:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.