Fotograf Jan Saudek nafotil tradiční kalendář se sportovci Dukly. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Slavný fotograf Jan Saudek nepřestává šokovat: Byl jsem i na chlapy, říká

Fotograf Jan Saudek (80) je známým milovníkem krásnější poloviny lidstva. Ženy jsou v jeho tvorbě podstatným elementem. To ovšem neznamená, jak nám vysvětlil, že pánové jsou u něj diskriminováni. Právě naopak.

„Já jsem měl období, kdy jsem byl jedině na chlapy. Poslední dobou ale řádí ten AIDS, tak si dávám už pozor, abych neonemocněl. A až budu starej, abych předčasně neumřel,“ svěřil se Saudek na křtu nástěnného kalendáře, jenž nafotil se sportovci – reprezentanty Dukly, kteří mají za sebou olympijská vítězství nebo tituly mistrů Evropy či světa.

„Samozřejmě že mezi úspěšnými českými reprezentanty jsou nejen ženy, ale i muži, takže jsem neměl problém, ale spíše radost s nimi pracovat. Navíc jsou to krásní lidé a svým exteriérem mi práci velice usnadnili,“ vysvětlil umělec, jehož na křest doprovodila manželka Pavla i desetiměsíční dcera Josefínka. Ta se mezi sportovci cítila jako ryba ve vodě a čiperně po čtyřech dokonale vysmýčila celou podlahu salónku. 

Viditelně sportovně laděná dcera má být po kom, i taťka je zdatným sportovcem. „Já jsem jezdil na kánoi, pak jsem se pokoušel vzpírat, což nedopadlo nejlépe, a mezi těmito lidmi se pohybuji často a rád. Moje první žena byla například vynikající gymnastka. Mám to prostě v sobě a dodnes se o něco pokouším. Plavu, chodím na dlouhé procházky, přitahuji se na hrazdě, občas zvednu nějakou tu činku,“ dodal Jan Saudek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 11. 2015 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.