(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Slovenská herecká star Ján Koleník: První republika je mou srdeční záležitostí

Slovenská herecká star, Ján Koleník alias Vladimír Valenta, hlavní postava seriálu První republika, opět točí další epizodu. Zastihli jsme ho v Radiopaláci, kde napjatě sledoval boxerské utkání.

„Pro mě tenhle seriál znamená část mého života, protože od roku 2014 participuji na První republice. Není to ovšem jednoduché. Do Čech dojíždím v závislosti na tom, kolik mám práce na Slovensku. A není jí málo, takže občas je to honička, skloubit vše tak, aby vládla naprostá spokojenost,“ uvedl herec. Tenhle seriál, jak okamžitě přiznal, je jeho srdeční záležitostí. „Je to tak, mám ho rád. Neoficiálně jsme se dozvěděli, že by se měla realizovat další řada, možná tedy nic pravděpodobně nekončí. Mělo by se snad začít za rok a já nevím, co v té době bude. Jsem zaměstnaný v divadle, točím, takže se uvidí, zda, a znovu říkám, pokud se bude točit, své povinnosti skloubím. Dělává se to občas tak, že když se časově nestíhá, může se nechat herec zemřít nebo odcestuje, uvidíme, jak to bude,“ s úsměvem řekl Koleník.

Jak bylo řečeno zastihli jsme herce při sledování boxu. Co tedy on a box? „Zkušenost s tímhle sportem mám. Ovšem ne jako divák. Točil jsem seriál, kde jsem byl tím v ringu. Přiznávám, že nejsem typ, který má rád násilí, takže já box jako sport nepreferuji, ovšem na druhou stranu, podle mých i když menších zkušeností, se dá provádět i jako disciplína na procvičení celého těla a nemusí to mít s násilím nic společného. Dá se realizovat jako velmi dobrý trénink a součást aktivního odpočinku,“ vysvětli svůj vztah k boxu Ján.

Natáčení za pár dnů skončí, co čeká herce v následujících dnech a jak bude trávit prázdniny? „Letos jsem to naplánoval tak, že si konečně pro sebe udělám čas. Řekl jsem si, tentokrát budu na prvním místě já, tedy moje volno a až potom bude práce. Nějak to skloubím. Chtěl bych vyrazit k moři, trošku si pocestovat po Evropě, no a pak už zase čekají povinnosti,“ dodal Ján Koleník.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

19. 6. 2018 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.