Slovenský herec Milan Kňažko je známý i českým divákům. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Slovenský herec Milan Kňažko oslavil sedmdesátku, ale práce má až nad hlavu!

Milana Kňažka, který ke konci srpna oslavil sedmdesáté narozeniny, si starší diváci pamatují zejména jako představitele hlavní role ve filmu Dobří holubi se vracejí, ti mladší jej mohli zaregistrovat například v trilogii Jan Hus.

Slovenský herec plánuje v Česku další filmové, ale i divadlení projekty. S režisérem Jiřím Svobodou natáčí film Zádušní oběť, dostal také nabídku účinkovat v Divadle Na Jezerce. Vysvětlení, proč je u nás Milan Kňažko tolik žádaným umělcem, je jednoduché.

„Za posledních deset let jsem natočil v Česku zhruba deset filmů. K české kultuře jsem měl vždy blízko. Bylo mi proti srsti, aby někdo daboval mé filmy. Pracoval jsem na tom, abych se naučil dobře česky,“ řekl pro ČTK Kňažko.

Ačkoliv už je nějaký čas v důchodu, herectví je stále jeho velký koníček. „Prožívám velmi aktivní důchod. Herectví je mé hobby. Tato práce je pro mě setkávání s režiséry, s kolegy, se všemi, kteří společně vytvářejí divadelní či televizní inscenaci nebo film,“ dodal herec. 

Možná i proto jsme Milana Kňažka mohli potkat na zahradní párty, kterou každoročně pořádá producent Borek Severa. Herec tam trávil čas v družné debatě se spisovatelem a scénáristou Vladimírem Körnerem (75), autorem mnoha scénářů k filmům, takže si pánové jistě notovali.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 9. 2015 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.