(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Slyšet v rádiích v daleké Oceánii písničku české kapely? Neskutečný příběh Vanua2 s Tonyou Graves

Slyšet v rádiích v ostrovním státě Vanuatu v Oceánii písničku české kapely? Doposud těžko představitelná situace. To se ale nyní mění.  Zdejší stanice totiž v zemi východně od Austrálie postupně nasazují skladbu české kapely Vanua2 s hostující Tonyou Graves. Píseň Think Different přitom vznikla spontánně během pár hodin ve zkušebně kapely a video k ní ve stejný den v jedné z nymburských kaváren natočil režisér Misha Pekárek. Po nahrání na kanál YouTube si ji začali stahovat rádiový dramaturgové na Vanuatu, aniž by o tom kapela věděla. Na facebooku navíc přibývají videa zdejších obyvatel, kteří si Think Different zpívají.  

Autorem písničky je zpěvák Yannick Tevi, který z Vanuatu pochází a do Česka se přiženil. S bývalými spoluhráči Radima Hladíka založil kapelu Vanua2, se kterou před pár dny vydali debutové EP. Think Different ho napadla teprve před několika týdny, když už bylo EP venku. „Tento týden jsou na mém rodném Vanuatu volby. Napadlo mě napsat písničku, ve které bych lidi nabádal, aby k volbám šli a volili v nich zodpovědně. Něco jako dělá tady v Česku třeba David Koller a jiní umělci. Nepropaguji tím žádnou stranu nebo hnutí,“ popisuje zpěvák Yannick Tevi.

Kapela Vanua2 zaujala fanoušky energickými koncerty a chytlavým pop-rockovým repertoárem v angličtině. Přestože jde o nové jméno na české scéně, daří se jí vyprodávat všechna klubová vystoupení. Skupinu tvoří rytmika legendárního Blue Effectu, bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Říha a klávesista Vít Beneš, který se v sestavě kapely Radima Hladíka rovněž objevil. Trojici muzikantů doplnil kytarista Roman Helcl (November 2nd, Anna K.) a kytarista a zpěvák Yannick Tevi.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

25. 3. 2020 17:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.