Herec Pierre Brice se proslavil rolí indiánského náčelníka Vinnetoua. (Zdroj: archiv, koláž Aplausin ) 5x FOTO

Smutná zpráva: Zemřel francouzský herec Pierre Brice, legendární Vinnetou

Ve věku 86 let dnes zemřel Pierre Brice. Francouzský herec, který se proslavil rolí apačského náčelníka Vinnetoua z románů Karla Maye, podlehl zápalu plic v nemocnici poblíž Paříže. Skonal v náručí své ženy.

Pierre Brice, legendární filmový Vinnetou, se narodil 6. února 1929 v Brestu ve staré francouzské šlechtické rodině. Jeho celé rodné jméno zní baron Pierre Louis le Bris.

Dnes francouzský herec Pierre Brice zemřel. Bylo mu 86 let. Umělec podle zpráv médií skonal v náručí své ženy Helly Krekel v nemocnici u Paříže. Příčinou smrti byl zápal plic, jemuž podlehl v časných ranních hodinách. Do nemocnice byl převezen v pátek s vysokou horečkou.

Do srdcí diváků se zapsal jako představitel Vinnetoua v řadě západoněmeckých dobrodružných filmů natočených v 60. letech na motivy románů spisovatele Karla Maye. Úspěšnou sérii zahájil v roce 1962 snímek Poklad na Stříbrném jezeře.

Brice se k úloze apačského náčelníka dostal náhodou. Původně bylo adeptů více, ale režisér Harald Reinl poté, kdy jej spatřil na jednom festivalu, už nechtěl nikoho jiného. Poslední, jedenáctý, film s Vinnetouem natočil Pierre Brice v roce 1998. 

Hereckým partnerem mu byl Američan Lex Barker, jenž představoval Old Shatterhanda. Společně jsme je mohli vidět v sedmi filmech. Barker zemřel v roce 1973.

Pierre Brice coby Vinnetou, náčelník Apačů. Tak ho zná každý. Méně už se ale ví, že býval vojákem s elitním výcvikem a parašutistou, bojoval v Alžírsku a Indočíně.

V roce 2004 mu vyšla autobiografie Vinnetou a já.

Českou republiku navštívil Pierre Brice několikrát. Nezapomeneme.

6. 6. 2015 15:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.