Ve věku 92 let dnes zemřel herec Lubomír Lipský. (Zdroj: Herminapress.cz )

Smutná zpráva: Zemřel herec Lubomír Lipský, bylo mu devadesát dva let

Ve věku 92 let zemřel 2. října 2015 herec a komik Lubomír Lipský. Zhruba před měsícem jej hospitalizovali kvůli horečkám a zápalu plic.

Lipský, který se narodil 19. dubna 1923 v Pelhřimově, zkoušel štěstí u divadla už před válkou s bratrem Oldřichem, který se stal režisérem. Poprvé hrál v roce 1935 ve Strakonickém dudákovi.

Do povědomí diváků se zapsal například jako děda Potůček v seriálu Tři chlapi v chalupě. Už v padesátých letech ztvárnil alchymistu v Císařově pekaři. Zahrál si v pohádce Byl jednou jeden král či v parodiích Čtyři vraždy stačí, drahoušku a Zabil jsem Einsteina, pánové, v komedii Šest medvědů s Cibulkou nebo v hudební pohádce Ať žijí duchové.

Hodně točil seriály jako Dobrodružství kriminalistiky, Malý pitaval z velkého města, Cirkus Humberto, Saturnin, Správná šestka, Četnické humoresky či Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

V roce 1997 Lubomír Lipský získal Cenu Thálie v úloze kabaretiéra Billyho Kippa v muzikálu Sny z Nového Yorku a roku 2005 obdržel Thálii za celoživotní herecké mistrovství.

2. 10. 2015 16:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.