Kája Saudek zemřel. (Zdroj: archiv ) 3x FOTO

Smutná zpráva: Zemřel kreslíř Kája Saudek

Ve věku 80 let zemřel 25. června výtvarník a komiksový kreslíř Kája Saudek, dvojče slavného fotografa Jana Saudka. V pátek o tom informovala Česká televize.

Saudek byl devět let v kómatu poté, co mu zaskočilo sousto, a dusil se. Podle jeho manželky Johany (67) se přitom v poslední době Kájův stav zlepšoval. 

Před několika dny Saudkova dcera Berenika (31) uspořádala pro svého tátu výstavu jeho erotických obrazů. „Chtěli jsme udělat něco, co by Káju vyzdvihlo,“ prozradila tehdy Berenika Saudková. Výstava více než 200 děl Káji Saudka bude přístupná do 17. září v galerii Tančícího domu na pražském Jiráskově náměstí. Převážná většina děl nebyla ještě nikdy zveřejněna.

Kája Saudek se narodil 13. května 1935 v Praze v rodině bankovního úředníka spolu se svým dvojčetem. Kreslil už od dětství, svým nezaměnitelným stylem vytvářel především komiksy. Je autorem kreseb k filmu Kdo chce zabít Jessii? z roku 1966, v němž hrál komiks velkou roli. Jeho kniha Muriel a andělé byla vyhlášená nejlepším tuzemským komiksem všech dob.

Kája Saudek byl ženatý, měl dvě děti, dceru Bereniku a syna Patrika.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 6. 2015 16:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.