(Zdroj: Herminapress.cz ) 27x FOTO

Sněhová královna, aneb Zpívá (skoro) celá rodina - Slováčková

PRAHA – Více než dvě stovky uchazečů o zhruba dvacítku rolí v připravovaném muzikálu Sněhová královna, který 6. září uvede v premiéře Divadlo Hybernia, se včera zúčastnilo konkurzu. Pod dohledem režiséra Lumíra Olšovského, scénáristů Aleny a Jana Pixových, skladatele Zdeňka Bartáka a také Felixe Slováčka zpívalo a tančilo vpodstatě od rána do pozdního odpoledne.

„Úroveň byla velice dobrá a zřejmě budeme muset uspořádat ještě jedno kolo, abychom vybrali skutečně ty nejlepší,“ nechal se slyšet Zdeněk Barták, kterému souhlasně přikyvoval i režisér.

Zatímco řada adeptů se tedy bude muset ještě jednou předvést na jevišti, některé role jsou již dány. Sněhovou královnu si zahraje Dáda Patrasová, ovšem v muzikálu nebude figurovat z rodiny sama. Na scéně se objeví jak její dcera Anna Julie, tak i Felix Slováček mladší. Nabídku na účinkování dostala i Kateřina Brožová či Sabina Laurinová.

„Jsem tak trochu trémistka, ale neberu to jako minus. Bude to moje třetí zkušenost s muzikálem a věřím, že dopadne dobře. Právě proto, že cítím trému snažím se maximálně soustředit, aby bylo mé vystoupení co nejlepší.,“ nechala se slyšet Anna Julie.

Chystaný původní český rodinný muzikál je napsán velice volně na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena. „Je trošku odlehčený, vymizela taková ta ponurost. Je to vlastně zábavná a napínavá pohádka, která by měla oslovit nejen děti,“ uvedla Sněhová královna, Dáda Patrasová.

27. 2. 2014 10:01 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.