Partička z nové komedie Padesátka režiséra Vojty Kotky. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Snowboarďáci po 10 letech? Vojta Kotek přivezl do Varů komedii Padesátka!

Herec Vojtěch Kotek (27) představil na festivalu v Karlových Varech ukázky z filmu Padesátka. Jde o jeho celovečerní režijní debut. Premiéru bude mít nová česká komedie o Vánocích.

Autorem scénáře i předchozí divadelní hry je Petr Kolečko (31). Film se odehrává v zimě na horách a jeho děj točí okolo lidí ze zasněžených hřebenů, běžkařského závodu Tříkrálová padesátka a muže, který se rozhodl poznat svého otce. Příběh je vyprávěn v současnosti s flashbacky do 70. let.

Tvůrci chtějí navázat na klasické horské komedie S tebou mě baví svět, Anděl na horách, Krakonoš a lyžníci nebo Sněženky a machři.

V Padesátce hrají Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Jiří Mádl, Vojtěch Kotek, Oldřich Kaiser, Matěj Ruppert, Jiří Schmitzer, Lukáš Pavlásek, Matyáš Svoboda, Vilma Cibulková, Tereza Voříšková, Hana Vagnerová, Anna Linhartová a další.

„Přejeme si, aby náš film diváky hlavně pobavil. Sám před sebou mám pocit, že jsem obstál. Jestli budu moci natočit nějaký další film, to bude na divácích,“ svěřil se režisér Vojta Kotek, který se vrátil do Špindlerova Mlýna deset let poté, co tu hrál s Jiřím Mádlem ve Snowboarďácích.

Herci museli na své role běžkařů trénovat. Marek Taclík (42) svůj dvouměsíční trénink pod vedením mistra světa Martina Koukala zhodnotil opravdu vtipně: „Koukal jsem mu na záda.“

Jakub Prachař (31) tvrdí, že je talent od přírody. „Už na začátku mi Martin Koukal řekl, že ten talent tam je a že není potřeba trénovat,“ chvástal se na oko herec.

„Já hrozně miluju sjezdování. Běžky zase hrozně nesnáším,“ ukončil to Ondřej Pavelka (59), filmový otec Kuby Prachaře.

Na titulní písni k filmu pracuje Michal Hrůza.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 7. 2015 19:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.