Lucia Soukupová, Ondřej Soukup, Iva Marešová, Bára Basiková (Zdroj: Herminapress.cz ) 23x FOTO

Soukupová, Marešová, Basiková: Tři Johanky Ondřeje Soukupa

Až do včerejška to byl stereotyp. Kat, neboli Richard Tesařík, si vykonával svoji práci jako každý jiný občan své doby, tu skončila v jeho osidlech Bára Basiková, příště Lucia Soukupová, coby Johanky z Arku. Ovšem nastala změna. Od soboty ke zmíněným dámám přibyla posila, Iva Marešová. Takže v muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Johanka z Arku, který s úspěchem hraje Divadlo Kalich, si pan kat zgustne na „novém objektu“.

„Kat je práce jako každá jiná, jen trochu drsnější. Nebo vlastně kdysi bývala. Jde-li o roli není, co řešit. V mých spárech končily jak Lucia, tak samozřejmě i Bára a teď si zvykám na Ivu. No, přiznám se, že mě netěší, propadnou-li katu, ovšem scénář a historie mi předepisují být drsný a nekompromisní, takže dělám na jevišti to, co musím,“ nechal se slyšet na pátečním představení Johanky z Arku, kdy se po děkovačce představila vyprodanému hledišti „novicka“ Iva Marešová, Richard Tesařík.

„Přiznám se, že Johanku jsem si vždy toužila zahrát. Je to představení, které se hraje už dlouho a pořád je hlediště zcela zaplněné. Podle mě patří tenhle muzikál k absolutní špičce. A Johanka? Je to nádherná role, určitě si jí budu užívat,“ nechala se slyšet Iva Marešová.

„Když jsme hledali třetí alternantku měla Iva od počátku navrch. Přihlásilo se sice více adeptek, měly však smůlu. Ona byla nejlepší a tak tahle role patří po zásluze jí,, “ řekl po představení v divadelním klubu autor hudby Ondřej Soukup a s celou partičkou, která vystupovala na jevišti si přiťukl na další úspěchy muzikálu.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

 

30. 1. 2017 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.