(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Špatná zkušenost Bohuše Matuše: Julinka mne nechala ve štychu!

Ve Vládním salónku Hlavního nádraží v Praze se uskutečnil křest osmého pokračování kalendáře nadačního fondu Mathilda na podporu chovu a výchovy štěňat vodicích psů a na pomoc nevidomým pod názvem Pomáháme pomáhat 2017. Na křest zavítala patronka a zakladatelka hraběnka Mathilda Nostitzová a známé osobnosti, které se nechali s pejsky zvěčnit.

Zpěvák Bohuš Matuš byl jedním z kmotrů, který se nechal nejen zvěčnit pro charitativní kalendář, ale navíc ještě sešlosti kolem nadace Mathilda zazpíval. „Mám doma čtyřletého pejska Julinku. Umí odhadnout, jako mám náladu a podle toho se chová. A když jsem viděl, co všechno umí vodicí psi, neváhal jsem a nechal se s nimi nafotit pro kalendář. Nevidomí to nemají vůbec lehké. Nedovedu si to vůbec představit, ale jednou jsem měl od očního lékaře rozkapané oči, viděl jsem rozmazaně a měl jsem problém vůbec chodit. Jako tihle vodicí psi by mi moje Julinka asi nepomohla. Tu spíš rozmazluji a dostávám od přítelkyně kvůli tomu co proto,“ smál se Bohuš Matuš.

Nechyběl teké olympionik Petr Koukal, který se nepokrytě těšil z přítomnosti několika asistenčních psů. "Mám psy hrozně rád. Rodiče měli chovnou stanici a se psy jsem prakticky vyrůstal. Vím, že vodicí psi existují a chtěl jsem se setkat s lidmi, kteří o tom vědí něco víc. Nadchlo mne, když jsem viděl, jak se psi dokážou přizpůsobit a jak dovedou lidem pomáhat,“ řekl Petr Koukal, který by osobně dal přednost většímu, krátkosrstému plemenu.

Jeden list kalendáře patří operní divě Andree Kalivodové, která si zase pochvalovala focení. „Těšila jsem se na focení. Přišli pohodoví lidé s úžasnými psy a na zahradě jsme spolu strávili příjemné chvíle. Sami doma pejska doma nemáme, nebyl by na něj čas. Ale máme syna Adrianka a ten vydá za tři pejsky, lednu přibyde další miminko, do toho stále ještě pracuji a mám spoustu práce v plánu,“ povyprávěla krásně zakulacená Andrea Kalivodová, která si pohlaví miminka stále nechává pro sebe.

Na stránkách kalendáře Pomáháme pomáhat 2017 můžeme vidět kromě Petra Koukala, Andrey Kalivodové, Bohuše Matuše i Lucii Bílou, Olgu Sommerovou, Jiřího Lábuse. a další.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 11. 2016 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.