(Zdroj: TV Nova/Specialisté ) 7x FOTO

Specialisté: Hvězdy devadesátých let - Miki Křen a Bořek Slezáček v akci!

Zanzibar – název pondělní epizody seriálu Specialisté, kterou bude televize TV Nova vysílat v pondělí 7. října od 20:20 hodin, má nádech exotiky. Její děj však bude mít s exotikou společného pramálo. Příběh rodinné tragédie zavede diváky na český venkov. V dílu se objeví mnohým už zapomenuté herecké hvězdy devadesátých let – Miki Křen a Bořek Slezáček. Jak dnes vypadají a jak žijí?  Video prozradí a Miki nám o svém aktuálním životě povyprávěl v rozhovoru. 

Mikuláše Křena znal na přelomu tisíciletí téměř každý. Zazářil totiž v kultovním Ondříčkově filmu Samotáři, kde si zahrál roli vlezlého amatérského videofilmaře Roberta. A od té doby ho diváci měli možnost vidět v řadě televizních seriálů i filmů, většinou však jen v epizodních rolích. V hlavách pamětníků tedy stále zůstává především jako floutek, který se s děvčaty ani s životem příliš nemazlí. V epizodě Specialistů s názvem Zanzibar se Mikuláš divákům představí v úplně jiné poloze. Bude hlavním hybatelem příběhu a z obrazovky téměř nezmizí… 

Miki, čemu se aktuálně věnujete? Když si vás člověk zadá do Googlu, zjistí, že jste rozkročen mezi více obory…

"Ano, celý život se pohybuju na více frontách. Dva roky vlastním společnost, která se zabývá tvorbou obsahu pro virtuální a rozšířenou realitu. Také stále režíruju a produkuju různá videa. Od malička jsem se pohyboval před kamerou. Poprvé mě obsadili do pidiroličky v dětském filmu Jak se točí rozmarýny. To mi byly asi čtyři roky. K tomu se mimochodem váže vtipná historka – to, že ve filmu hraju, se rodiče dozvěděli až při jeho sledování o několik let později. Z dnešního pohledu to zní neuvěřitelně, ale nějací pánové z produkce se přišli podívat k nám do školky, já a můj kamarád jsme je zaujali, tak si nás odpoledne půjčili na natáčení, a poté nás do školky zase vrátili. Jinak – oba rodiče jsou kameramani, takže mě od dětství používali jako „rekvizitu“. K filmařině jsem měl tedy už od malička blízko. Krom herectví jsem se vždycky zabýval i kameramansko-režijní činností."

Jak k vám přišla nabídka role v seriálu Specialisté?

"Znám se s castingovou režisérkou Specialistů Majou Hamplovou. Zavolala mi a roli mi na základě referencí nabídla. Ani jsem nemusel na kamerové zkoušky."

Na nabídku jste kývl hned? "Ano. O Specialistech vím, že je to kvalitní a divácky úspěšný projekt. Nepotřeboval jsem si to tedy dlouho rozmýšlet."

Postava, kterou hrajete, poměrně umně zachází se střelnou zbraní. Kdo vás to naučil? "Už ve filmu Kanárek jsem měl několik scén s pistolí. Na tu roli jsem se tenkrát připravoval důkladně – chodil jsem na střelnici, naučil se držet zbraň a rozpoznat například rozdíl mezi pistolí a revolverem. Nicméně spoustu nových věcí jsem pochytil i při natáčení Specialistů. Šéf kaskadérů Luděk Jelen mi vysvětlil, jak chodit s pistolí, jak při tom efektivně mířit a podobně."

Kde se natáčelo? "Točili jsme v Tachlovicích v Prostředním mlýnu, bylo to tam moc fajn. Natáčení v exteriérech si vždycky užívám."

Na natáčení jste se potkal i s Bořkem Slezáčkem"S Bořkem jsme se znali od vidění, ale až tady jsme měli možnost si víc popovídat. Zjistil jsem, že je to zábavný a chytrý týpek." 

Specialisté v pondělí od 20:20 hod. na TV Nova!

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

7. 10. 2019 13:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.