(Zdroj: Herminapress.cz ) 43x FOTO

Špindlerová, Steinmasslová, Goščíková a spol. představily 2.šanci. Modelem se stal i fotbalista Němeček

Herečka Petra Špindlerová, spolu s hereckými kolegyněmi Milenou Steinmasslovou, Markétou Plánkovou, Alenou Štréblovou a Romanou Goščíkovou a mužskými protějšky Vojtěchem Hájkem, Alexandrem Minajevem a bývalým fotbalovým reprezentantem Václavem Němečkem, převzali roli modelek a modelů a osobně představili v OD Kotva upcyklovanou kolekci 2. šance značky K.BANA.

Z každého prodaného kusu nový majitel zaplatí hodinu Kundalini jógy těm, kteří to potřebují. Projekt začíná s klienty nemocnice v Bohnicích, kteří procházejí poslední fází léčby a připravují se na návrat do společnosti. Tito lidé často procházejí strachem, obavami, nízkým sebevědomím. Hodiny jógy podpoří jejich odvahu, sílu, sebevědomí a vitalitu k novému kroku v jejich životě, podpoří jejich osobní druhou šanci.
Neprodané kusy oblečení K.BANA nelze koupit za sníženou cenu, místo slev jim autorka Kateřina Černá dává další, druhou šanci. Jak to funguje?

“Z neprodaného oblečení vznikají nové modely, originální a neopakovatelné, většinou v jednom jediném kusu. Využívám proces upcyklace, kdy pracuji s kusem oblečení jako celkem, měním jeho vzhled anebo jej kombinuji s jinými. Zkrátka vdechuji původnímu oblečení nový život”, vysvětluje Kateřina.

“To, že terapie cvičením Kundalini jógy u osob v náročném psychickém stavu funguje, vím ze zkušeností v Londýně, kde jsem pracovala pro Healing Art Centrum jako dobrovolník. Právě tento druh jógy, který dokáže velmi rychle, ale zároveň jemně pracovat s daným problémem jedince, byl doplňujícím typem léčby v psychiatrické nemocnici, kam Healing Art Centrum externě docházelo. V zahraničí je takováto spolupráce s lékaři a učiteli jógy zcela běžná,” uvedla Kateřina Černá.

K.BANA se řadí mezi značky podporující slow fashion neboli udržitelnou módu. Vše, co navrhuje a vyrábí, vzniká z českého 100% lnu, přírodního materiálu, který pro svůj růst nepotřebuje žádná hnojiva a je plně recyklovatelný. Podporuje lokální výrobu a dodavatele. Oblečení vzniká přímo v malé dílně v Praze, v srdci Evropy.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

19. 6. 2018 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.