(Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

Spisovatel s nezaměnitelným smíchem Patrik Hartl už nahý po Staromáku nepoběží

Scenárista, režisér a také spisovatel Patrik Hartl pokřtil svoji, v pořadí již třetí knihu, dvojromán Okamžiky štěstí. Hartl připravil čtenářům jedinečnou možnost prožít příběh nové knihy jednou jako muž a podruhé jako žena.

„Knížku můžete číst z libovolné strany. Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete vnímat podle toho, který začátek si zvolíte. Román jsem psal na přeskáčku, ne chronologicky a nikdy jsem ho nečetl v celku,“ popisoval tvůrčí proces psaní spisovatel a pokračoval „a jak jsem celý takový organizovaný a mám přehled, zjistil jsem, že jsem na knize pracoval 13 měsíců, z toho jsem 11 měsíců psal a u notebooku jsem psaním strávil1600 hodin. V knize je 72 postav a i když jsem si je dal do tabulky, mám v nich dodneška hokej,“ smál se svým nezaměnitelným smíchem umělecký ředitel divadla Studio DVA Patrik Hartl.

Dvojromán pokřtili v pražském klubu Jazz Dock herci Studia DVA Bob Klepl a Eva Holubová, kteří byli zároveň prvními čtenáři ještě „syrového“ díla.

 „Knížku jsem měla sebou na dovolené na Sicílii s návodem, že mám číst nejdříve příběh Veroniky a pak Jáchyma. Asi to tak bylo správně. Veroniku jsem zhltla a s Jáchymem jsem se hádala,“ řekla Eva Holubová, která knihu četla dokonce třikrát a pomáhala tak Patriku Hartlovi odhalovat chybky v ději románu.

„Já jsem zase román četl v Chorvatsku a myslel jsem, že mne Patrik nedojme. Ale u Jáchyma jsem byl jemně nervózní a u Veroniky už slza ukápla. Pak jsem dal bez dovolení přečíst knihu přítelkyni a ta na té pláži nad knihou plakala furt,“ složil poklonu Patrikovi Bob Klepl.

Svoji první knížku kdysi Patrik Hartl oslavil dnes již legendárním během přes Staroměstské náměstí v rouše Adamově. Čím oslaví vydání nového románu dnes? 

„Náměstí přebíhat nebudu. Z toho už jsem vyrostl. Novou knížku oslavím prací. Začnu pracovat na novém scénáři,“ usmíval se Patrik Hartl.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 11. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.