Tereza Voříšková a Kryštof Hádek točí nový film Hlas pro římského krále. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Stará láska nerezaví? Bývalí milenci Voříšková a Hádek jsou zase spolu!

Po trilogii Jan Hus začala Česká televize natáčet další historický film věnovaný jedné z nejvýznamnějších osobností našich dějin – Karlu IV. Ve snímku Hlas pro římského krále režisér Václav Křístek mapuje období, v němž se mladý princ musí vymanit z područí dominantního otce a nalézt vlastní úlohu v historii svého národa a celé Evropy.

Role Karla IV. se ujal Kryštof Hádek (33), jeho manželku Blanku z Valois hraje Tereza Voříšková (25) a Jana Lucemburského ztvární Stanislav Majer (37).

„Karel IV. je pro mě jednou z největších postav evropských dějin. Myslím si, že je hodný obdivu. Mluvil pěti jazyky, měl velký dar odhadnout lidské povahy a za jeho politickými úspěchy stála především obratnost při jednání s lidmi,“ uvedl představitel ústřední postavy Kryštof Hádek.

„Musela jsem si o té době spoustu věcí znova vyhledat. Nebylo to tak, že by řekli jméno Blanky z Valois a já přesně věděla, o koho jde. Ale je to malá role. Její postava má ve filmu malý prostor. Obecně tady ženy dostaly málo prostoru,“ postěžovala si Voříšková.

„Oni se strašně milovali. Hodně Karla ovlivňovala i co se týče jeho vládnutí a měla velké slovo. Umřela brzy, ale on už potom nikoho tak nemiloval. To se mi na tom hrozně líbí, z toho jsem opravdu potěšena!“ líčí Tereza.

Film se bude natáčet mimo jiné na hradech Švihov, kde autoři představili projekt novinářům, Kost, Točník, Zvíkov, Pernštejn. Zúčastní se jej téměř tisíc šermířů, kaskadérů nebo jezdců na koních. Navrženo a ušito bylo kolem dvou set kostýmů.

Česká televize film uvede v příštím roce jako příspěvek k oslavám sedmistého výročí narození Karla IV.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.


Zdroj: http://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-ve-svihove-tocil-hadek-voriskova-a-dalsi-znami-herci-20150826.html

27. 8. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.