(Zdroj: Archiv Benátská ) 7x FOTO

Status Quo předvedou na Benátské hity, kterými v rádiích válcovali i Rolling Stones!

Je nejdéle hrající rockovou kapelou na světě, dosáhla většího počtu žebříčkových úspěchů než Rolling Stones, svým tvrdošíjným odmítáním hudebního vývoje a setrváním u tříakordového boogie se trochu podobá slavným AC/DC a staromilci na ni nedají dopustit. Řeč je o legendární britské kapele Status Quo, která bude jedním z headlinerů jubilejního 25. ročníku festivalu Benátská! Jeden z největších a nejstarších českých festivalů, jenž z velkých jmen zatím oznámil Team s Paľem Haberou, se příští rok odehraje od 27. do 30. července opět ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Předvánoční předprodej vstupenek nabízí limitovanou edici lístků za výhodnější ceny.

„Legendární kapely jako Status Quo už hrály po celém světě, a proto si místa pro své koncerty vybírají. Starší rockery často zajímá, jestli je prostředí koncertu vizuálně atraktivní a jaké má zázemí a okolí. Jsme rádi, že je zaujal právě náš festival, jeho poloha i okolní kopce. Navíc přesně takový typ rockových matadorů naši fanoušci vyžadují. Jsme moc rádi, “ říká spolumajitel Benátské Petr Pečený, který má se zpěvákem Francisem Rossim i osobní historku.

„V devadesátých letech jsem si s ním dával pivo v zákulisí Bratislavské lyry. Když jsme měli v sobě asi páté, řekl jsem mu ze srandy, že ho jednou pozvu na festival do Čech. A slib plním,“ dodává s úsměvem Pečený. 

Další rocková jména na Benátské zastoupí například Škwor, Alkehol, Törr, Harlej, Doga, Doctor PP nebo Walda Gang. Po několika letech se na festival vrátí i Aleš Brichta. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 12. 2016 17:15 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.