(Zdroj: Stream.cz ) 5x FOTO

Stream.cz uvede první český internetový thriller Pěstírna

Internetová televize Stream.cz rozšiřuje svůj žánrový záběr. Už loni na podzim přidala k původní hrané tvorbě reprezentované dvojicí populárních sitcomů Kancelář Blaník a Autobazar Monte Karlo generační minisérii Semestr, kterou se vymanila ze škatulky producenta komediálních seriálů. S letošním jarem jde ještě dál a uvede první thriller. Ten budí v rámci tuzemské online produkce pozornost nejen coby průkopník ve své kategorii, ale od samého začátku příprav jej provází zvýšený zájem ze strany policie. Pěstírna, jak se devítidílná novinka jmenuje, se totiž kvůli autenticitě natáčela ve funkční pěstírně konopí. A nestandardní je i její uvedení. Premiéře předchází osm minutových částí, které se na Zelený čtvrtek 13. dubna spojí v jeden celek, nultou epizodu zasazující příběh do kontextu. 

Klaustrofobní thriller, tak označuje režisér Andy Fehu výsledek své další spolupráce se Stream.cz. Na druhou řadu oblíbeného sitcomu Autobazar Monte Karlo, kterou pro internetovou televizi režíroval, navázal autorskou Pěstírnou. V devíti epizodách zachycuje na pozadí aktuálních témat příběh lůzra Ondřeje, který je nucený existovat v uzavřeném prostoru pěstírny konopí a řešit problémy z izolace plynoucí.

„Možnost natáčet v reálných podmínkách byla obrovská výhoda. Nešlo o žádný ateliér, který se za něco vydává. To, že byli herci unavení a zničení, nemuseli předstírat. Už samotný fakt, že hrají, jejich věrohodnost oslabuje. Kdybychom měli stylizovat i prostor, natáčet v papundeklových kulisách a přestávky trávili na sluníčku, tak by to na výsledku bylo znát. Takhle jsme zabrali dvě patra pod zemí, odkud jsme vycházeli jen na obědové pauzy, a tu syrovost, špínu a depresi si odžili,“ sdělil režisér Andy Fehu, který kvůli autenticitě prostředí a prožitých emocí zašel tak daleko, že vytvořil na základě zdokumentovaných policejních razií kopii ilegální pěstírny s dvanácti sty rostlinami technického konopí a plně funkčním vybavením. 

Kromě zvýšených nároků na psychiku si přípravy Pěstírny vyžádaly také řadu bezpečnostních opatření. „Bylo nám jasné, že už samotná přeprava kytek vzbudí pozornost, proto jsme sami kontaktovali policii i protidrogovou centrálu. Chtěli jsme se vyvarovat toho, že nás někdo chytne s dodávkou plnou konopí a my začneme vysvětlovat, že jde o rekvizity. I tak během natáčení policie několikrát na plac přišla, protože nás někdo nahlásil,“ netají se jednatřicetiletý režisér výzvami, jimž musel čelit.

Potenciální podezření z protizákonné činnosti přitom nebylo tou největší překážkou. Iluzi prosperující velkoprodukce marihuany se podařilo vytvořit tak dokonale, že by nad ní zaplesali i zkušení pěstitelé. Ne tak filmaři. Přírůstky technického konopí během jediného dne jsou totiž až několikacentimetrové, což prakticky znemožňovala přetočit jakýkoli záběr.  „Poslední den nám zbyl nějaký čas, tak jsme chtěli ještě něco předělat, ale to už nešlo, protože kytky vypadaly úplně jinak,“ říká Fehu.

O tom, jak dobrou živnou půdou je Pěstírna nejen rostlinám, ale i emocím a plodům zla se budou moci přesvědčit diváci od 13. dubna a následně každý čtvrtek na internetové televizi Stream.cz.   

Hrají: Vojtěch Johaník, Martin Hub, Karel Hung, Hany-Huong Thanh Duong, Martin Bao, Leoš Noha, Judit Bárdos, Jiří Vyorálek, Jiří Panzner, Michal Isteník

Scénář, režie a střih: Andy Fehu

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 4. 2017 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.