You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 9x FOTO VIDEO

Studenti dokončili horor ve 3D! Drsné scény zahráli Jana Altmannová, Michaela Dolinová a Jared Doreck

Studenti dokončili krátký film ve 3D na motivy básně Psychopompos amerického mistra tajemných a hororových příběhů, spisovatele H. P. Lovercrafta. Na place byl po celou dobu se studenty jeden z předních českých odborníků na 3D technologii Petr Kašpar. Hlavní mužské role se ujal herec Jared Doreck, člen Prague Shakespeare Company. Dále se ve snímku představí také herečky Jana Altmannová, Michaela Dolinová nebo Jana Kremanová. Projekt podpořila společnost Twin Star.

S nápadem točit film ve 3D přišel kameraman Adam Hanus, který se snímkem absolvuje na písecké akademii a scénář snímku napsala   která je taktéž jeho režisérkou.

Film vypráví příběh obyvatel malé české vesnice na začátku 19. století, nad kterou se tyčí tajemný hrad. Jeho majitelé Madame a Sir De Blois (Riwaa Nerona, Jared Doreck) ovládají magické síly. Proti nim se rozhodne bojovat Maxmilián (Martin Hudec) a jeho matka, statkářka Světlana (Michaela Dolinová), aby společně ochránili malého Jana (Joel Sidon).

Stereograf Petr Kašpar k natáčení ve 3D dodává: „Já říkám, že film ve 3D znamená třikrát tolik problémů. Suplujeme dvě oči člověka, takže jsou tu dvě kamery. Na svět se díváme dvěma očima a díky tomu vzniká prostorový vjem, dvě kamery dělají v zásadě to samé.“  

Náročné natáčení probíhalo na hradě Točník, na Dlaskově statku u Turnova, v lesích v okolí Voděradských Bučin nebo v pražských ateliérech společnosti ThreeBrothersProduction. O rekvizity se postaral scénograf Oleg Petrov, který se podílel na filmech jako je například Czech Made Man nebo Piko. Ve filmu se ale objeví také řada zvířat. Třeba koně ze společnosti Horsesfor film, krajta tmavá nebo vlkodlak, jehož celotělovou masku speciálně pro snímek Psychopompos připravil maskér Jakub Gründler.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

17. 4. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.