Karel Gott, Sagvan Tofi (Zdroj: Herminapress.cz ) 19x FOTO

Světe div se! Karel Gott neprošel castingem na roli v muzikálu

Na tiskovou konferenci do Theatro music clubu dorazil Karel Gott s úsměvem na rtech a v pohodě. A jak by ne? Jednak už dal, doufejme natrvalo, vale zdravotním problémům a pak si spolu s tvůrčím týmem chystaného muzikálu Čas růží, který bude nabit jeho písničkami přišel popovídat o novém projektu s novináři.

„Nebudeme se bavit o mé chalupě v Doubici, konec konců o tom, jak stavba roste se stejně jako já dočtete v novinách, ale jsem tu kvůli muzikálu Čas růží. Sice v něm nehraji, nebudu ani zpívat a dokonce vůbec ne tančit, neprošel jsem castingem na roli, ale jinak bude plný mých písní,“ s úsměvem uvedl Gott.

V žádném případě nepůjde o životopis mistra, ale o zcela nový příběh, v němž si diváci určité paralely ze života legendárního zpěváka určitě najdou. Bude o odhalení starého obrazu, který v sobě skrývá osud jedné velké celoživotní lásky.

„Splnil se mi obrovský sen, měl jsem ten příběh v hlavě osm let a byl jsem nemírně šťastný, když Karel Gott s jeho realizací nadšeně souhlasil. Muzikál jsem dělal pro něj a přiznávám, jsem pyšný,“ uvedl autor scénáře Sagvan Tofi.

Jak bylo řečeno, Gott se na jevišti neobjeví. Jeho písničky budou zpívat zpěváci, kteří prošli konkurzem.

„Já budu plnit roli uměleckého supervizora. Budu do realizace příběhu kafrat, ale decentně a slušně, protože zásadní výhrady zatím nemám. Prostě něco se tu krásně rodí a těším se na ten Čas růží jako malý kluk. Zúčastnil jsem se prvního kola castingů a doslova oněměl úžasem. Našel jsem tolik výtečných talentů na jednom místě – a všichni zpívali mé písně, a co se mi nejvíc líbilo, každý dal do nich kus sebe. Nekopírovali. Hned bych si s nimi zazpíval duet a možná to udělám, protože ne na každého z nich role v muzikálu vyjde,“ dodal Karel Gott.

Kdo se nakonec v jednotlivých rolích objeví, je zatím ve hvězdách. Osoby a obsazení muzikálu budou odtajněny po druhém kole castingů na přelomu října a listopadu. Premiéra díla se uskuteční 9. a 10. března 2017 v Hudebním divadle Karlín.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

22. 9. 2016 09:15 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.