Lucie Výborná (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Svítíš? Zeptá se Světluška hostů i diváků na benefičním koncertě Světlo pro Světlušku

Všechny Světlušky a Světlušáky svolává v sobotu 22. října ve 22.00 k televiznímu vysílání ČT1, rádiovým vlnám Radiožurnálu a do Pražské křižovatky Lucie Výborná a Pavel Kříž. Přidejte se také k příznivcům sbírky na pomoc nevidomým lidem, kterou přijdou podpořit David Koller, Markéta Irglová, Tomáš Klus, Jana Kirschner, kapela Jelen, Cocoman a další. Hudebníci vystoupí ve speciálně upravených duetech s nevidomými umělci a Světluščím sborem. V reportážích pak Světluška prověří poslepu i fyzičku či zručnost Kamila Střihavky, Pavla Kříže a Veroniky Khek Kubařové.

„Užijte si spolu s námi neopakovatelnou atmosféru společných prožitků vidících a nevidomých, ať už v Pražské křižovatce nebo prostřednictvím živého přenosu na ČT1 a Radiožurnálu. Koncert je poděkováním všem, kteří během celého roku pomáhají Světlušce rozsvítit svět nevidomých,“ řekl Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírkový projekt Světluška organizuje.

Aranže originálních skladeb pro Světlušku připravil Petr Malásek. Energii písním dodá i velký Světluščí sbor složený z dětí vidících i nevidomých z Kühnova dětského sboru, Školy Jaroslava Ježka a ZŠ pro zrakově postižené na nám. Míru a Gymnázia pro zrakově postižené a SOŠ pro zrakově postižené v Praze. Nebudou chybět ani bubeníci Tokhi & The Groove Army a kvartet M. Bačové.

 

Svou premiéru budou mít i reportáže Den POTMĚ, ve kterých si známé osobnosti vyzkouší poslepu hudební i sportovní aktivity po boku nevidomých – Kamil Střihavka bude hrát na kytaru a rybařit, Pavel Kříž tančit a Veronika Khek Kubařová se učit sebeobraně. V medailonku o konkrétní pomoci ze sbírky Světluška se představí malá Beátka H. z Uherského Ostrohu. 

12. 10. 2016 18:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.