(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Syn Bolka Bolívky: Nejtěžší scéna? Pro mě určitě ta v brnění!

Jednu z hlavních rolí, Kubu, v chystané původní pohádce Řachanda, která se v těchto dnech točí na hradě Kost, v zámku Dětenice a okolí, hraje syn Bolka Polívky Vladimír. A podle režisérky Marty Ferencové a autora Dana Miňovského si vede nadmíru zdatně.

„Opravdu se jim můj Kuba zamlouvá? No, to jsem moc rád. Mně se role i celá pohádka také líbí, ale občas je to pořádný záhul. Vůbec nejnáročnější scéna pro mě byla ta, kdy jsem musel na sebe navléknout několik vrstev oblečení a na to ještě brnění, takže jsem o pořádnou porci kilogramů nakynul. Navíc bylo pořádné horko, takže co jsem vypil, to za chvilku vypotil. Byla to opravdu zabíračka, je ale za mnou a těším se na další scény, které nás do poslední klapky ještě čekají,“ vysvětlil Vladimír Polívka.

Jeho parťáka a kamaráda Matěje hraje Aleš Bilík, princeznu Denisa Pfauserová, krále Jan Hrušínský, roli Theofila si vzal na starost Bolek Polívka, paní lesa ztvárňuje Vilma Cibulková a třeba ponocného Oldřich Kaiser. Prostě partička k pohledání, a to navíc se ve filmu objeví množství komparsistů v rolích trollů, dryád a puků a jiných obyvatel lesního království.

„Je to moje první pohádková princezna a užívám si ji. Každý se mi klaní a také dojde na svatbu. Ne s Kubou, ale s Matějem, tedy Alešem Bilíkem, takže mohu konstatovat, že jsem navýsost spokojená princezna,“ nechala se slyšet Denisa Pfauserová, mladá herečka známá např. z filmu Colette či ze seriálů Ordinace, Ulice nebo Doktoři z Počátků.

Poslední klapka Řachandy padne 26. června a pak už se film bude „dolaďovat“ ve studiu. Jak prozradil autor, půjde o příběh, který je úsměvný a měl by především pobavit. A rozpočet? „No, je to dražší film, neřeknu přesnou částku, ale je v řádu desítek milionů,“ řekl autor, scénárista a producent Dan Miňovský.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

7. 6. 2015 13:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.