Modelka Daniela Peštová (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Ta snad nestárne! Podívejte se, co má Pavol Habera doma!

Mnaželku muzikanta Pavola Habery, topmodelku Danielu Peštovou (45) k pomoci druhým nemusí nikdo dlouho přemlouvat, prostě na charitu slyší. V současné době třeba podporuje kampaň, jejímž cílem je zlepšit informovanost veřejnosti o amyotrofické laterární skleróze (ALS)a získat potřebné finance na pomůcky a specializovanou péči pro pacienty.

„Ani chvíli jsem neváhala, zda do toho jít. Pokud moje aktivní účast v této kampani třeba jen trochu pomůže, budu spokojená. Vím, že tahle nemoc může nemocnému i jeho nejbližším obrátit život zcela naruby. Bohužel, amyotrofická laterární skleróza je absolutně nevyléčitelná a ten, koho postihne se blíží ke konečné. Proto je dobře, že vznikla tahle iniciativa a já se do ní ráda zapojila,“ řekla Daniela Peštová na tiskové konferenci v paláci Langhans, kde organizátoři projektu seznámili s kampaní.

To té se zapojily i další známé osobnosti, třeba moderátorka Daniela Písařovicová, misska a moderátorka Linda Bartošová, herečky Jana Plodková, Patricie Stolařová, Daniela Kolářová či jejich kolegové Stanislav Majer, Pavel Batěk a řada dalších.

„V České republice trpí zmíněnou nemocí zhruba 800 pacientů a ročně se objeví dvě stovky nových případů a přibližně stejný počet lidí na ni umírá. Je to neléčitelné, progresivní onemocnění, postihující především motorické funkce člověka včetně mluvení a polykání. Neexistuje žádná prevence a pacientům můžeme zatím nabídnout jen symptomatickou péči mírnění příznaků,“ řekla na tiskové konferenci MUDr. Lucia Baránková.

„Já věřím, že se podaří vybrat co nejvíc peněz a že se o téhle strašné nemoci začne mluvit, že lidé přestanou být nevšímaví vůči svému okolí a začnou pomáhat. A díky tomu budou moci pacienti s touhle chorobou důstojně dožít,“ řekla na závěr včerejší akce za všechny podporovatele kampaně ALSA Daniela Písařovicová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

8. 4. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.