Zdeněk Žák, Josef Carda a Karel Heřmánek zkouší komedii Art. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Tady se ještě usmívají, ale hádka mezi pány Žákem, Cardou a Heřmánkem už se blíží!

Po skvělé tragikomedii Garderobiér chystá Divadlo bez zábradlí další perlu. Tentokrát jí bude skvělá francouzská komedie autorky Yasminy Rezy s názvem Art, v níž tři se hádají, ale hlediště se skvěle baví. V režii Karla Heřmánka (68) se na scéně objeví i on sám spolu s Josefem Cardou (59) a Zdeňkem Žákem (63).

„V téhle komedii si jeden z trojice přátel pořídí umělecké dílo, obraz za šílené peníze, a dobří kamarádi mu řeknou, že jde o pořádnou hrůzu. A konflikt je tu. Čím víc si ta trojka vyměňuje názory a hádá se, tím víc se hlediště baví. Zdánlivě banální estetický spor se zvrtne v nesmírně vtipnou výměnu názorů o hodnotách života a skutečného přátelství. Myslím si, že tahle hra, která posbírala množství prestižních cen ve Francii i za jejími hranicemi, se bude líbit i u nás,“ uvedl principál divadla Heřmánek.

Trojici přátel si v různých inscenacích ve světě zahráli takové hvězdy jako Alan Alda, Albert Finney, Tom Courtenay, Pierre Arditi či Fabrice Luchini.

„My si u nás v divadle vybíráme tituly, které nás oslovují a které by hercům, s nimiž spolupracujeme, padli takříkajíc na tělo. Není lehké takové najít, není jich mnoho, ale myslím si, že jsme měli šťastnou ruku. Navíc tenhle kus se tady před nějakými patnácti lety hrál, takže jsme věděli, do čeho jdeme,“ dodal Karel Heřmánek. 

To ovšem zdaleka není jediný kousek, který divadlo chystá. Například už 25. listopadu tu proběhne koncert Chantal Poullain (59) s jazzovým orchestrem Štěpána Markoviče.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 11. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.