Baletka Daria Klimentová se po ukončení kariéry věnuje fotografování. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Tahle primabalerína má poněkud neobvyklé hobby: Fotí akty, neuvěříte ale jaké!

Primabalerína Daria Klimentová (44) žije už přes dvacet let v Londýně. Do Prahy se ale rok co rok vrací. Kromě toho, že zde vede baletní kurzy, měla v Divadle bez zábradlí vernisáž fotografií, neboť je i vášnivou fotografkou.

„Táta měl takový jednoduchý foťák, ten jsem si půjčovala a fotila babiččinu kočku. Nebyly peníze na to, abych měla vlastní foťák a já se styděla si o něj říct. To jsem pak řekla až svému manželovi, že bych chtěla foťák, a dostala jsem od něj svůj první,“ vzpomínala Klimentová na své začátky.

Kromě klasických fotografií z baletního prostředí fotí také, zcela nečekaně, akty. „Fotím skákání na posteli nahých osob. Žen i mužů. Je to menší sbírka, možná to časem bude i na výstavu,“ překvapila usmívající se Daria. 

Klimentová byla tři roky sólistkou baletu Národního divadla a pak působila v cizině. Od roku 1996 byla první sólistkou Anglického národního baletu, kde loni ukončila svou baletní kariéru. Je provdaná za světelného designéra Iana Comera, s nímž má dceru Sabinu (15).

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

27. 8. 2015 13:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.