Vladimír Kratina, Jiří Korn (Zdroj: Herminapress.cz ) 23x FOTO

Tajemné zákulisní reje muzikálu Ať žijí duchové!

Ovacemi ve stoje odměnilo premiérové publikum rodinný muzikál Ať žijí duchové!, který na motivy stejnojmenného filmu adaptoval Antonín Procházka. Premiéra proběhla v Kongresovém centru Praha v pátek 22. dubna 2016.

V představení účinkuje 68 herců, zpěváků a tanečníků, dominuje obří scéna velikosti skutečného hradu. Rekvizity skřítků jsou zvětšené do nadživotní velikosti, čím vytvářejí iluzi skutečných trpaslíků. Působivá inscenace se odehrává jako "divadlo na divadle" a do původního příběhu Zdeňka Svěráka, Jiřího Melíška a Oldřicha Lipského přináší několik oblíbených skladeb tandemu Svěráka a Uhlíře. Divácky vděčné jsou gagy a situace, které jsou všeobecně známé z filmové verze, včetně hlášek učitelky zvané Černá kronika nebo vedoucího samoobsluhy alias Jouzy. V premiérovém obsazení zazářili především Roman Vojtek (Mistr), Adéla Gondíková (Černá kronika), Ivana Korolová (Leontýnka), David Gránský (Dlouhý Jenda), Michal Suchánek (ředitel školy), Richard Genzer (starosta) a Jiří Korn (vedoucí samoobsluhy). 

Muzikál Ať žijí duchové!, na který bylo dosud prodáno 36.000 vstupenek, uvádí společnost Dark Style Agency, producent hitmuzikálu Mamma Mia!

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

25. 4. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.