(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Tak tohle nevychytala! Eliška Kaplicky Fuchsová zahajovala výstavu s nahým zadkem

Při příležitosti nedožitých osmdesátin světoznámého architekta a vizionáře Jana Kaplického proběhla včera v Tančícím domě vernisáž výstavy toho nejlepšího z jeho celoživotní tvorby s názvem JKOK Nekonečno Jana Kaplického. Současně se uskutečnil i křest charitativního kalendáře nadace Kaplicky Centre, který vodou z posvátné řeky Gangy pokřtila Kaplického dcera Johana, manželka Eliška Kaplický Fuchsová, architektka Eva Jiřičná a Leona Machálková.

„Před dvěma dny jsem se vrátila z Indie, kde jsem si byla zameditovat a uvolnit se trochu z těch tlaků v politice a také se naladit před zahájením téhle nádherné výstavy. A přivezla jsem si skutečně trochu oné posvátné vody z Gangy pro tuhle příležitost. Výstava není mým dílem, za ni vděčím Evě Jiřičné a jejímu týmu a lidem z naší nadace. Musím prozradit, že když jsem si ji sama v klidu procházela neudržela jsem slzy a byla dojatá,“ prozradila Eliška.

Jak bylo řečeno, jednou z kmoter kalendáře byla sedmiletá dcera Johana. Půjde ve šlépějích otce a rodí se nový Jan Kaplický, tentokrát v sukních? „Kdoví. Je ještě malá, takže budoucnost má před sebou a kam se vrtne, je předčasné komentovat. Ovšem, když jsem jí ukazovala ten kalendář, kde je řada domů a třeba i vesmírných stanic, tak sama vymyslela a navrhla vlastní dům, kde se energie získává šlapadlem a ze solárního panelu. Má tam zabudované prvky jak estetické, tak i ekologické. Kdyby se její nápady vyprecizovaly, doladily možná by někdy mohly případně něčemu posloužit. Znovu ale říkám, snaží se, ovšem je jí teprve sedm let a co bude dál se uvidí,“ dodala Eliška Kaplický Fuchsová a šla mezi hosty vernisáže a křtu, mezi nimiž nechyběla řada známých tváří mj. třeba i Vendula Svobodová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 11. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.