(Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

Tak toto Stallone nevydýchá! Jeho slavného Rockyho přebírá tahle unikátní trojka!

Doma milující manžel, obětavý ochránce rodinného krbu, v muzikálových rolích spíše romantik. Jakmile ale nasadíte zpěváku Honzovi Křížovi na ruce boxerské rukavice nastane změna. Z beránka se změní na vlka, a když se rozmáchne pravačkou i Rocky Balboa by se otřásl strachy.

„No, tak to zatím prrr. Možná někdy, za čas ten úder bude mít odpovídající razanci, teď se ale teprve rozcvičuji. Mám za sebou šest tréninků a čeká mě jich ještě celá řada, abych Rockymu neudělal ostudu. Nikdy jsem totiž nebyl žádný rváč, a když se objevil nějaký problém, spíše jsem se z něj diplomaticky vykecal, než abych se pral. Mám jednu neblahou zkušenost, kdy jsem ještě coby malý kluk byl přepaden takovou agresivní partičkou a mihl se tam v ruce jednoho násilníka i nůž, takže jsem raději poslušně odevzdal peníze, které jsem měl na svačinu a odkráčel okraden, ale živ. Ne, násilí naproti rozhodně nechodím. Ale box jako sport mě chytil a kdoví, možná se mu budu věnovat naplno,“ prozradil Honza Kříž, kterého jsme zastihli na úvodní tiskové konferenci k chystané muzikálové pecce Rocky, která bude mít premiéru 3. března 2017 v Kongresovém centru.

A Honza Kříž ztvární spolu s kolegy Kryštofem Michalem a Peterem O. Pechou hlavní roli, boxera Rockyho. Ani další dva zmínění protagonisté neponechávají nic náhodě a v ringu boxerské tělocvičny Delroy's Gym se učí technice, úderům a samozřejmě makají na fyzičce.

„Box není žádná procházka růžovou zahradou. Trénink je nezbytnost, aby člověk nevypadal jako suchar. Já kromě boxování nabírám síly i během. Nic nelze pro tuhle roli ponechat náhodě,“ nechal se slyšet další Rocky neboli Kryštof Michal.

A stejně zodpovědně na sobě pracuje i Peter O. Pecha.

Kromě téhle trojice se na jevišti představí celá řada dalších známých herců a zpěváků mj. Míša Nosková, Markéta Procházková, Hana Holišová, Milan Steindler, Roman Vojtek nebo Marii Křížová.

Muzikál Rocky vznikl na motivy kultovního filmu se Sylvesterem Stallonem a vypráví příběh o životní šanci a osudové lásce, o outsiderovi, který zvítězil sám nad sebou. Muzikál měl premiéru 18. Listopadu 2012 v hamburském Operettenhausu a sklidil úspěch. Režisérem českého zpracování bude Christoph Drewitz, který se podílel také na verzích Rockyho pro Broadway a Hamburk. Autorem českých textů je Michael Prostějovský a jak prozradil scénograf Martin Černý půjde o velkolepou podívanou, která v českých muzikálech dosud nebyla k vidění.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

3. 11. 2016 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.