(Zdroj: TEDxPragueWomen - Eva Neuman/Silvie Kořenková ) 7x FOTO

Takhle Ewu Farnou neznáme! O čem mluvila na světové konferenci?

„Strach a vztek jsou přirozené emoce, se kterými se dá naučit pracovat, i když je to těžké. Ještě jsem ale nepřišla na to, jak pracovat s bezmocí. Už ve svém názvu nese to, že nad ní nemáme kontrolu. Podceňujeme psychiku, přitom šrámy na duši se hojí déle a hůř než ty na těle. Pořád je tak pro mě těžké pochopit, že by třeba kyberšikana měla být součástí mého povolání,“ svěřila se Ewa Farna v prosinci na TEDxPragueWomen 2019, kde se poprvé představila v jiné roli, než v jaké ji většinou známe. Ve svém příspěvku na pražském setkání jedné z nejvýznamnějších světových konferencí tak promluvila o tématu, který ji provází po celou kariéru. Jak ale sama říká, obranou proti různým útokům je zdravé sebevědomí.

Od 12 let, kdy ji objevili, je Ewa Farna stálicí české i polské hudební scény. Jako historicky nejmladší zpěvačka vyrazila se svojí kapelou na samostatné turné po České republice, její videoklipy mají dohromady více než 280 milionů zhlédnutí, spolupracovala s významnými polskými i českými hudebníky a je držitelkou několika ocenění. S úspěchem přišlo však i poznání odvrácené strany světa reflektorů. Na TEDxPragueWomen 2019 na svém osobním příběhu ukázala, jak žít spokojený život i ve světě veřejných reakcí na svoji osobu.

Ewa umí na zájem médií a veřejnosti, a často nelichotivé poznámky týkající se jejího vzhledu, reagovat s humorem, což dokázala třeba oblíbenou písní Boky jako skříň. Jak říká, je to také výchovou rodičů, kteří jí do vínku dali „štít v poznání vlastní hodnoty“. A právě sebelásku a sebevědomí dává za příklad obrany proti různým reakcím, dnes také na sociálních sítích, kterým je mnoho lidí, nejenom ze showbusinessu vystaveno. „Pokud opravdu nedokážu změnit nějakou skutečnost, musím se naučit změnit přístup k ní,“ říká. Vlastní život je podle ní třeba mít rád, či nejméně přijímat, a myslet na to, že „naši hodnotu jako člověka neurčuje oblíbenost u ostatních.“

Vyrovnanost a spokojenost nachází Ewa i díky principu 4 hořáků, kterému ji naučila máma. Každý z nich představuje něco a dohromady znamenají životní rovnováhu - rodina a vztah, urovnané sociální vazby, práce a seberealizace a tzv. me time. „Soustřeďme se svými silami na to, aby nám žádný z nich nevyhořel, mám pocit, že je to cesta k naplněnému štěstí,“ říká Ewa. S příspěvkem ‚Můj přístup k sebevědomí‘ vystoupila Ewa Farna na již 6. ročníku TEDxPragueWomen na pódiu vůbec poprvé jinak než jako zpěvačka, herečka či moderátorka. „Každý rok představujeme inspirativní osobnosti různých oborů i zkušeností, abychom si připomínali, v čem je síla nás žen a jak řešíme různé životní situace, kterým čelíme. Ewa svůj život pod drobnohledem představila s upřímností sobě vlastní a bez příkras. A společně s ostatními skvělými řečnicemi i ona ukázala, jak důležité je poznat sebe sama a žít život takový, jaký jej chceme mít. Věříme, že i tentokrát se nám podařilo naplnit snahu celé naší globální platformy mluvit o tom, co stojí za to sdílet a posílat do světa dál,“ říká Denisa Dufková, vedoucí týmu TEDxPragueWomen.

Setkání TEDxPragueWomen 2019 – Bold & Brilliant se konalo v pátek, 6. prosince 2019, paralelně s globální konferencí TEDWomen v Palm Springs (USA). 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

13. 2. 2020 15:30 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.